Související zápasy

Starší žáci získali na domácím hřišti tři body, juniorům se nedařilo

Přelomový víkend mezi měsíci září a říjnem byl ve znamení domácích turnajů. Na blanenské palubovce se představili junioři a také starší žáci. Nejstarší mládežnický tým čekaly zápasy s valašskými soupeři, nejdříve Vsetín a poté Zlín Lions. Starší žáci přivítali brněnské týmy, nejdříve Židenice U15 a následně Bulldogs B.

Junioři do utkání se Vsetínem nevstoupili příliš šťastně, když hned ve druhé minutě inkasovali. Následně se však podařilo hru opticky vyrovnat, ovšem v koncovce to bylo velké trápení blanenského celku. V závěru první části blanenští inkasovali dva rychlé góly. Podobný průběh měly také další dvě třetiny. Blanenským vstup do třetin nevyšel, inkasovali, následně zlepšili svůj výkon a vyrovnali hru, ovšem na konci každé z třetin inkasovali, a nakonec z toho byl krutý výsledek.

Zlínský tým předvedl ve svém prvním utkání na turnaji pohledný ofenzivní florbal a Atlas tak nastoupil s defenzivní taktikou, aby zlínské hráče donutil svoji hru změnit. V první třetině se prosadil Zlín dvakrát a blanenští jednou, když se po secvičené akci prosadil domácí kapitán Langr. Druhá část mnoho zábavy pro diváky nepřinesla a síť se rozvlnila pouze jednou, za zády domácího brankáře. Ve třetí části již Atlas otevřel svoji obranu a chtěl utkání zvrátit, bohužel se však nestalo, a i přes výborný výkon Chabiči blanenský tým pětkrát inkasoval.

FBK Atlas Blansko – Florbal Vsetín 0:13 (0:3, 0:5, 0:5).

Zlín Lions – FBK Atlas Blansko 8:2 (2:1, 1:0, 5:1) Branky: Langr, Navrátil O.

Komentář trenéra Müllera: Se Vsetínem to byla katastrofa, jako bychom tam ani nebyli. Ve druhém zápase jsme se chtěli vyvarovat chyb a být vyrovnaným týmem, což se nám dvě třetiny dařilo, pak však přišly chyby plynoucí ze snahy zdramatizovat zápas. Do příště své výkony zlepšíme.

Starší žáci ve svém prvním utkání hostili Židenice. Na brněnského soupeře si věřili, a i přes ne příliš povedenou první část si zbytek zápasu zkušeně hlídali a postupně navyšovali náskok. V utkání si také vyzkoušeli spoustu nových herních situací, které jim z velké části vycházeli a soupeře jasně přehráli.

Ve druhém utkání čekal blanenské o poznání těžší soupeř, rezerva brněnských Buldoků. Úvod blanenským nevyšel, když ihned inkasovali dvě branky a museli dotahovat. Soupeř aktivní hrou nedovoloval blanenským moc šancí, i přes to však dokázal Atlas na konci druhé části dohnat manko a srovnat skóre na 2:2. V úvodu třetí části brněnský tým vstřelil branku, ze které se Atlas nedokázal otřepat. V závěru se Atlasu vymstilo otevření hry a inkasovali další branky.

FBK Atlas Blansko – K1 Florbal Židenice U15 7:1 (1:1, 3:0, 3:0) Branky: 3x Kala O., 2x Baráth, Pilát, Zachoval.

Bulldogs Brno B – FBK Atlas Blansko 6:2 (2:1, 0:1, 4:0) Branky: Baráth, Dosedla.

Komentář trenéra Crly: První utkání jsme brali jako přípravu na Bulldogs, věděli jsme o naší kvalitě a byla jen otázka času kdy zápas zlomíme. Druhé utkání nám z úvodu nevyšlo, pak jsme to výborně vyrovnali, ovšem na konci přišel výpadek v koncentraci a místo srovnání nám soupeř utekl, toho se musíme vyvarovat.

V dalším turnaji se junioři představí 14. října v Tuřanech, kde vyzvou FbC Panthers Pohořelice a FbC Dragons. Starší žáci na stejném místě o týden později vyzvu Florbal Rosice a GulliversB.