Související zápasy

Týmy mužů B a veteránů na svých turnajích zapisují jednu výhru

Sobotní den patřil v blanenském klubu dospělým kategoriím. Nejdříve se představil B tým v Adamově, kde jej čekaly týmy Troopers Delta a domácí FBC Sokol Adamov. Veterány v Holešově čekal Pozdí sběr a tým Aligators z Klobouků u Brna.

Úvodní utkání rezervního týmu se hrálo v ležérním tempu a do dobře organizovaných obran. V první části se dokázal prosadit pouze soupeř. Za blanenské srovnával výborně hrající Navrátil. Bohužel však blanenští během druhé poloviny druhé části třikrát inkasovali a do třetí třetiny vstupovali s tříbrankovou ztrátou. V závěrečné části se roztrhl pytel s góly, Atlas stahoval náskok soupeře. V předposlední minutě vsítil gól Frýdek a upravil na 6:7 z pohledu Blanska. Závěrečný tlak a hra bez brankáře Atlasu nevyšla a inkasoval do odkryté svatyně.

Zápas s domácím Adamovem se nesl v pohodovém tempu, v první části se dvakrát prosadil Holík. Na konci druhé části vstřelil branku Kunstmüller a Atlas se těšil z pohodlného náskoku. Ve třetí části se prosadili také Langr se Švarcem. Tři minuty před koncem přišel blanenský Svoboda o čisté konto, když se Adamov dokázal také prosadit. Závěr dohrál Atlas s míčkem na hokejkách a připsal si první výhru do tabulky.

TROOPERS Delta – FBK Atlas Blansko 8:6 (1:0, 3:1, 4:5) Branky: Foret, Frýdek, Jeřábek, Kunstmüller, Langr, Navrátil.

FBK Atlas Blansko – FBC Sokol Adamov 5:1 (2:0, 1:0, 2:1) Branky: 2x Holík, Kunstmüller, Langr, Švarc.

Sezóna se rozběhla také veteránům. V úvodním zápase narazili na nejsilnějšího možného soupeře. Brněnský Pozdí sběr, který je tvořen z bývalých hráčů nejvyšší soutěže nedal blanenskému týmu absolutně žádnou šanci a dokráčel si pro jednoznačnou výhru 13:1. Za blanenské zaznamenal čestný úspěch Soviš.

Druhé utkání již bylo o poznání vyrovnanější. Aligators sice šli do vedení, ovšem na konci první části srovnal Králík. Stejný hráč se prosadil i na konci druhé části a poslal blanenské do vedení. V polovině třetí části zneškodnil Malík trestné střílení a následně pojistil blanenské vítězství Soviš.

FBK Atlas Blansko – Pozdní sběr 1:13 (0:2, 1:7, 0:4) Branky: Soviš.

Aligators Klobouky – FBK Atlas Blansko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Branky: 2x Králík, Soviš.

Veteráni své další utkání odehrají 14. října v Olšanech u Prostějova. Rezervní tým se představí na domácím hřišti až 4. listopadu.