Související zápasy

florbalový klub
72_20230227_135736.jpg

Ani na druhý pokus se dorostencům doma nedařilo

V sobotu 25. února se v Blansku představil podruhé tým dorostenců. Tentokrát je čekaly týmy Aligators U16 a FBC Dragons.

Zápas s Aligators začal již tradičně pro blanenský dorost. Soupeř držel více míček na svých holích, ovšem nedokázal se do dobře postavené obrany Blanska dostat. První branku vstřelili Aligators v 10. minutě, kdy si nenápadná střela jednoho z obránců našla cestu až do sítě blanenských. Následně ihned po buly Aligators zvýšili. Úvod druhé části byl v podobném duchu, ovšem blanenský tým začal více střílet i kombinovat a vyrovnal obraz hry. Byli to však opět hosté, kteří dvěma góly navýšili vedení na 4:0. Na konci druhé části korigoval stav utkání Jeřábek. Třetí část začala pro blanenské výborně, když se prosadili Hlaváček a Kobylka. Rázem byl zápas pouze o jednu branku a bylo zaděláno na drama. Bohužel však Aligators otevřenou domácí obranu trestali a dokázali zvýšit vedení až na konečných 9:3.

Aligators U16 – FBK Atlas Blansko 9:3 (2:0, 2:1, 5:2). Branky: Hlaváček, Jeřábek, Kobylka.

Zápas proti Dragons měl odlišný úvod. Blanenský tým v první části dominoval a soupeř hrozil pouze z brejků. Bohužel z mnoha střeleckých příležitostí se domácí prosadili pouze jedinkrát. Z jednoho brejku však skórovali také Dragons. Druhá část utkání již byla jasně v režii Dragons, ti vstřelili čtyři rychlé góly v řadě a odskočili blanenským. Po zbytek zápasu se blanenský tým marně snažil zápas zdramatizovat, a i přes mnoho šancí se k bodům nepřiblížil.

FBK Atlas Blansko – FBC Dragons 3:8 (1:1, 1:4, 1:3). Branky: Alexa, Jeřábek, Nechuta.

Komentář trenéra Janíka: Je to už klasika, dokážeme hrát polovinu zápasu vyrovnaně, poté dostaneme nějaký laciný gól a už se to veze. Čekají nás dva poslední turnaje, věřím že ve druhém koši dokážeme urvat vítězství.

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 25. března na brněnském VUT. Soupeřem budou FBC Dragons a Bulldogs Brno Black.