Související zápasy

Atlas bude o víkendu odvracet konec sezóny

V semifinále play-off Národní ligy – západ se blanenský Atlas utká se Slavií Plzeň. Úvodní utkání níže rozebereme, ovšem jak je patrné, oba zápasy skončily úspěšně pro domácí. Slavia ovládla základní část soutěže, když si připsala pouze tři porážky. Jednu z nich právě na blanenské půdě, a tak bylo jasné, že Atlas nepodcení. Tým, který se netají nejvyššími ambicemi tak suverénně vykročil za svým cílem

Úvodní utkání série nachytalo blanenské. Vstup do utkání jim totiž absolutně nevyšel a po proměněném trestném střílení ve 13. minutě již prohrávali 0:6. Do prvním přestávky dokázal využít nedorozumění domácí obrany Vojtěch Fedra a na 2:6 z pohledu blanenských snížil nádhernou střelou bekhendem Bělaška. Vstup do druhé části již měli blanenští lepší, ovšem ani tentokrát se jim příliš nedařilo v zakončení. Těsně před polovinou zápasu dokázal domácí tým v rychlém sledu vstřelit tři branky a odpor Atlasu definitivně zlomil.

V závěrečné části si blanenští mohli také vyzkoušet přesilové hry. Úspěšní sice nebyli, ale vlilo jim to čerstvou krev do žil a po zbytek zápasu již byli rovnocenným soupeřem domácím. Úvodní bod však brala domácí Slávie.

Komentář trenéra Macha: Dnes nám absolutně nevyšel nástup do utkání, a to rozhodlo o dalším vývoji zápasu. Zápas hážeme za hlavu, poučíme se z něj a zítra nastoupíme do zápasu s odhodláním předvést naši hru a sérii vyrovnat! Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům a zítra znovu tady!

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBK Atlas Blansko 12:2 (6:2, 4:0, 2:0). Branky: Bělaška, Fedra V.

Do druhého utkání vstoupil Atlas o poznání lépe, ovšem i přes to si dokázali domácí v první třetině vybudovat tříbrankový náskok. Před koncem první části však snížil Svoboda a blanenští byli na dostřel. Ve druhé části se dostali domácí na rozdíl čtyř branek, ovšem to Atlas opět dokázal smazat a nebýt branky v poslední minutě, mohl být stav opět pouze o dva góly.

Fantastický vstup měl Atlas do třetí části. Videman se dvakrát prosadil a zmenšil tak náskok domácího týmu na pouhý jeden gól. Slavie však rychle reagovala a zvýšila na 7:5 ze svého pohledu. Zanedlouho se však prosadil také důrazný Jakub Fedra a Blansko bylo opět na dostřel jediné branky! Mírně nervózní tým domácích však zvýšil svůj tlak a zápas kontroloval. V polovině třetí třetiny se dvakrát prosadili domácí a po zbytek zápasu již nedopustili významnější korekci skóre.

Komentář trenéra Macha: Daleko lepší vstup do dnešního zápasu než včera. Díky moc klukům za to, jak to dnes odmakali a bojovali do posledního okamžiku. Dnes se nám lépe dařilo číst hru soupeře a přizpůsobili jsme se již jeho hře. Kluci si ověřili, že se dá hrát s každým týmem a dnešní zápas to potvrdil. Musíme být ještě více produktivnější a proměňovat naše šance. Pak máme určitě šanci na úspěch. Série nekončí a uvidíme se u nás! Díky soupeři, za férovou hru, rozhodčím za vedení zápasu a speciální poděkování patří našim věrným fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a s nimi se nám hrálo hned lépe! Doma to bude hukot!!! #atlas.ultras!

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBK Atlas Blansko 11:7 (3:1, 3:2, 5:4). Branky: 2x Fedra V., 2x Svoboda, 2x Videman, Fedra J.

Třetí utkání bude hostit sportovní hala v Maloměřicích. Začátek je plánován na 18:00. Případné čtvrté utkání se bude konat ve sportovní hale v Jedovnicích. Všechny fanoušky blanenského florbalu srdečně zveme, budeme Vás potřebovat!