Související zápasy

florbalový klub
91_20230905_093545.jpg

Atlas byl v Třebíči dvakrát úspěšný, ve čtvrtém kole vyzve Hattrick Brno

Po týdenní pauze přinášíme reportáž z druhého a třetího kola poháru Českého florbalu. Ve druhém kole zajížděl blanenský tým do Třebíče, kde jej čekal souboj s účastníkem regionální ligy Vysočiny, týmem SK Jemnice-Moravské Budějovice. Ve třetím kole čekal blanenské celek Snipers Třebíč.

Úvod zápasu patřil blanenským, kteří i přes improvizovanou sestavu převzali iniciativu. Hned v první minutě se prosadil po nahrávce Crly blanenský kapitán Žilka. V polovině první části se stejný hráč prosadil znovu, tentokrát po přesné kolmici od Frýdka. Na konci úvodní dvacetiminutovky domácí snížili. Druhá část byla opatrnější, žádný tým nechtěl udělat zbytečnou chybu a nebezpečných situací bylo jako šafránu. Třetí třetina přinesla aktivnější přístup od blanenských, kteří zápas chtěli rozhodnout a odvést si postup do dalšího kola. V polovině třetí části se prosadil Crla, do prázdné brány se pak trefil Jeřábek a Borek a jistili tak výhru Blanska.

FBK Atlas Blansko – SK JeMoBu 5:1, branky: 2x Žilka, Borek, Crla, Jeřábek.

Ve třetím kole blanenský tým mířil opět do Třebíče, tentokrát se jim postavil celek Snipers. Domácí hráči v loňské sezóně neudrželi Národní ligu a vystřídali tak blanenské v divizi D. Úvodní desetiminutovka nenasvědčovala tomu, jak velká přestřelka týmy čeká. První branku vsítil v přesilové hře blanenský Žilka. Za 91 vteřin však domácí již vedli 2:1 a o další minutu později blanenští vyrovnali. Snipers si vzali vedení zpět v patnácté minutě, kdy se prosadili v oslabení. Na konci úvodní části ještě zvýšil vedení domácích Žák.

Hra nahoru a dolů pokračovala i ve druhé části, úspěšnější byli domácí a odskočili na rozdíl čtyř branek. Zlepšenou hru Blanska korunovala osmatřicátá minuta, kdy se prosadil Foret, Polách a novic Rataj a Atlas se dotáhl na rozdíl jediné branky. Domácí však dokázali ihned reagovat a odskočit, do druhé přestávky šli opět s dvoubrankovým vedením. Přestřelka pokračovala i ve třetí části, v čase 48:01 dokázal srovnat utkání Borek a za necelé čtyři minuty uzavřel svůj hattrick Žilka a Blansko po dlouhé době v zápase vedlo. Srovnat skóre se podařilo domácím ještě dvakrát, druhé srovnání přišlo smolně až čtyři vteřiny před koncem základní části a určilo výsledek 10:10.

V prodloužení se snažili oba týmy zvítězit a měli mnoho šancí, žádná však neskončila úspěšně. Nájezdová loterie vyzněla lépe pro blanenský Atlas, když pozorný Ott vychytal všechny domácí střelce a za Blansko se prosadili Ševčík s Navrátilem.

FBK Atlas Blansko – Snipers Třebíč 11:10pn, branky: 3x Rataj, 3x Žilka, 2x Polách, Borek, Foret, rozhod. náj. Ševčík.

Ve čtvrtém kole poháru Českého florbalu přijede na blanenské hřiště účastník druhé nejvyšší soutěže, brněnský Hattrick. Úřední termín utkání je 9. října.