Atlas dotáhl ke třem bodům fantastický kotel

V pátek 9. září se pro Atlas rozběhla divizní sezona 2022/2023. Domácí Blansko hostilo hráče Vysokého Mýta. Hosté přijeli oslabeni o své dva nejproduktivnější hráče z předešlé sezony, a tak byla otázka, jak se s tím popasují. Domácím se zase v pohárových zápasech podařilo sestavu doplnit nadějnými juniory.

V úvodu se hrál opatrný florbal, Atlas byl v zakončení aktivnější a nebezpečnější, ale branku nevstřelil. Při vyloučení domácího Františka Fedry to byl právě jeho bratr Jakub, který otevřel skóre v oslabení po nahrávce Janíka. Hosté však bleskově reagovali a přesilovku využili. Domácí poslal do vedení, navrátilec z Hattricku Brno, Kučera. Hra se začala přitvrzovat a nebyla nouze o velmi tvrdé osobní souboje. Po jednom takovém následovalo vyloučení po jednom hráči na každé straně. Při hře 4 na 4 hosté srovnali a do první přestávky se tak šlo za stavu 2:2.

Druhá třetina začala přesilovkou hostů, na kterou navázala, téměř čtyřminutová, přesilovka domácích a následně opět přesilovka hostů. Všechny tyto přesilové hry skončily bez využití. To už domácí hráče výrazně povzbuzoval domácí kotel. Zlepšená hra domácích korunovala trestným střílením, které Lukáš Kučera proměnil. Z tlaku domácích paradoxně vytěžili i hosté a po jednom z brejku srovnali. Tlak na konci třetiny již blanenští nevyužili a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Třetí část začala tlakem Atlasu. Hosté se prakticky k ničemu nedostali a hrozili pouze z ojedinělých brejků. Nutno však říct, že dlouho a srdnatě odolávali tlaku blanenských hráčů. Po deset minut trvajícím tlaku domácí konečně vsítili branku. Kučera uzavřel hattrick po nahrávce Vojtěcha Fedry. Domácí nepolevili a zaslouženě přišel další gól, který vstřelil umístěnou střelou Žilka. Následně přidal svůj čtvrtý gól Kučera, který byl následně vyloučen za nesportovní chování. Konečný stav určil v oslabení Janík, který trefil z půlky po nahrávce Jakuba Fedry, do prázdné brány.

Komentář trenéra Macha: Jsme rádi, že jsme první utkání sezony na domácí palubovce zvládli. Po vyrovnaných dvou třetinách se ve třetím dějství tým vrátil k tomu, jakým způsobem hrál poslední pohárový zápas. Nakonec rozhodla trpělivost a větší klid v zakončení. Děkujeme soupeři a přejeme hodně úspěchů do sezony. Speciální poděkování patří všem divákům, kteří si našli dnes cestu do haly a skvěle nás povzbuzovali a dotáhli nás k vítězství.

Blanenský tým čeká v dalším kole Andone SK Jihlava. Zápas se odehraje 17. září od 18 hodin v Jihlavě.

FBK Atlas Blansko – FTC Vysoké Mýto 7:3 (2:2, 1:1, 4:0). Branky: 4x Kučera, Fedra J., Janík, Žilka.