Panthers PrahaFBK Atlas Blansko
7:6 sam. náj.(1:0,1:3,4:3)
so 4. 11. 2023 15:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 9. kolo

Atlas jako první obral Panthers, z Prahy veze bod

V sobotu 4. listopadu zajížděl blanenský Atlas na utkání do Rudné u Prahy. Domácí Panthers v dosavadním průběhu neztratili ani bod a jsou suverénně v čele Národní ligy západ. V dosavadním průběhu sezóny sice několikrát pražský tým dotahoval manko ve třetí části, ovšem pokaždé vyšel ze zápasu se třemi body. Nejproduktivnějším hráčem je Marco Lombino s 16 body za 9 branek a 7 asistencí.

Od úvodu bylo vidět, že se střetly dva kvalitní celky. Vysoké tempo muselo lahodit oku diváka. Domácí, ale i blanenští, si vytvářeli poměrně hodně střeleckých příležitostí, ovšem na první branku se čekalo až do sedmnácté minuty, kdy se prosadil domácí Zelinka. Následně byli blanenští vyloučeni a domácí ještě zvýšili tlak na branku Tenory.

Vyloučení však rozdělila přestávka, po které se blanenský tým vrátil aktivnější, a ještě v oslabení dokázal srovnat skóre zásluhou Zukala. Stejný hráč o pět minut později překlopil skóre na blanenskou stranu. Když v polovině utkání dostal Atlas možnost zahrát si přesilovou hru, situace náležitě využil. Přesilovka trvala pouhých třináct vteřin, když se poté prosadil Kučera po nahrávce Suchomela. Mírné polevení zapříčinilo kontaktní branku z hole domácího kapitána.

Třetí část začala tlakem Panthers, který vyústil až v trestné střílení. Lombina však skvěle vychytal Tenora. Následně po ostrém dohrání Svobody byl jeden z domácích vyloučen na 2+2 minuty. Atlas dokázal využít přesilovku ještě rychleji, když tentokrát dvojici Kučera – Suchomel stačilo deset vteřin. Druhá polovina trestu skončila domácím po čtyřiceti vteřinách, když se Atlas prosadil po identické situaci v přesilovce i potřetí. Náskok tří branek však přinesl nervozitu na blanenské hole. Domácí Panthers se vybičovali ke skvělému výkonu a zápas v třiapadesáté minutě srovnali. Velice nervózní závěr základní hrací části překlopil na blanenskou stranu Indruch, ovšem ani ten nevstřelil vítězný gól. Domácím se podařilo dvacet vteřin před koncem skóre dorovnat.

V prodloužení se na míčku držel více Atlas, větší šanci však diváci neviděli. Pět vteřin před koncem prodloužení byl po faulu na unikajícího Janíka vyloučen domácí kapitán a blanenský tým měl možnost zajímavé standardní situace. Tu však nevyužil a rozhodnout musely samostatné nájezdy. Z blanenských střelců se neprosadil žádný a bohužel oba domácí hráči překonali Opletala, extra bod tak zůstává v Praze.

Komentář trenéra Tenory: Dneska docela fofr, celý zápas jsme si plnili, co jsem si v kabině řekli, málem nám to vyšlo, bohužel tlak domácích byl neudržitelný, ale za mě výsledek zasloužený pro oba týmy. V zápase jsme střídali pasáže hry, kdy měl na vrch jeden či druhý tým. Nájezdy to jsou už jenom loterie. Děkuji výborným rozhodčím, kteří nastavili výborný metr, který drželi celý zápas. Na dálku zdravím naše Atlas.Ultras #unászažijetepeklo

V příštím utkání vyzve Atlas v neděli 12. listopadu na domácím hřiště Spartak Pelhřimov. Utkání začíná v 18:00. Srdečně zveme všechny fanoušky!

Panthers Praha – FBK Atlas Blansko 7:6pn (1:0, 1:3, 4:3; 1:0). Branky: 3x Kučera, 2x Zukal, Indruch.