TroopersFBK Atlas Blansko
9:6(4:2,0:2,5:2)
ne 17. 9. 2023 18:00 @ SH Tuřany, Národní liga, 2. kolo

Atlas neuspěl ani ve druhém kole, o výhře Troopers rozhodl dvouminutový výpadek

V neděli 17. září se blanenský Atlas představil na venkovním hřišti. V nejkratším výjezdu sezóny cestoval do brněnských Tuřan k zápasu s Troopers. Domácím se v loňské sezóně nepodařilo udržet v 1. lize mužů a netají se ambicemi pohybovat se v horních patrech tabulky.

Úvod utkání přinesl aktivní hru obou celků. Praktický první střelou na bránu Blanska dokázali domácí jít do vedení, když se od mantinelu prosadil Voltner. Následně Troopers potrestali nedisciplinovanost blanenských a vedli již o dvě branky. Rychlou blanenskou odpověď přichystal pro Suchomela Kučera, ovšem domácí opět dokázali skórovat. Většina diváků v hledišti již tušila, že se bude jednat o atraktivní duel. Dvojice Suchomel – Kučera zařídila i druhý gól blanenských, bohužel však Atlas opět rychle inkasoval a do přestávky šel s dvoubrankovou ztrátou.

Druhá část začala přesilovkou blanenských, ve které se podařilo Atlasu několikrát nebezpečně vystřelit, ale branka bohužel nepadla. Gólově se prosadil až novic v blanenské sestavě Videman, který přesnou ranou rozvlnil síť Melichara. Hra se přiostřila, nejprve diváci viděli hru ve čtyřech hráčích na obou stranách, následně blanenský tým čekalo dvouminutové oslabení ve třech hráčích, které bylo umocněno trestným střílením. Blanenský brankář Ott však neinkasoval ve druhé části ani jednou a blanenští byli za obětavý výkon v oslabení odměněni vyrovnávací brankou, když se dvě minuty před koncem druhé části trefil Svoboda.

Závěrečná část hry začala pro blanenské výborně, Kučera ranou pod horní tyč překlopil vedení poprvé na blanenskou stranu. Pojistku měli blanenští hráči několikrát na svých holích, bohužel však uklidňující gól nepřišel. Naopak přišla pasáž hry, kdy se nepovedlo blanenskému týmu vůbec nic a domácím do blanenské brány padlo vše. Během jedné minuty a třiadvaceti vteřin rozvlnili domácí blanenskou síť hned pětkrát a otočili skóre na 9:5 ze svého pohledu. Skóre dokázal korigovat pouze dalekonosnou ranou Crla a blanenští tak podruhé v sezóně odešli poraženi.

Děkujeme blanenským ultras, kteří vytvořili v Tuřanech domácí kulisu. V dalším zápase vyzve Atlas ve sportovní hale na Údolní ulici v sobotu 23. září tým Florbal TJ Kobylisy. Začátek utkání je stanoven na 18:30. Všechny fanoušky srdečně zveme.

TROOPERS – FBK Atlas Blansko 9:6 (4:2, 0:2, 5:2). Branky: 2x Suchomel, Crla, Kučera, Svoboda, Videman.