FBK Atlas BlanskoDošwich
10:5(6:2,2:2,2:1)
so 13. 1. 2024 19:00 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 17. kolo

Atlas po třech zápasech vyhrál, bitvu nejproduktivnějších hráčů vyhrál Kučera

Blanenský tým v minulém kole nestačil na Písek a reparát chtěl složit se sousedem v tabulce Milevskem. Hostující tým úvodní utkání roku zvládl, když si na domácím hřišti poradil ve vyrovnaném souboji s Troopers. V milevském kádru záři především člen širšího kádru juniorské reprezentace Daniel Dolejš, který se v letošní sezóně zapsal do statistik celkově 45 body za neuvěřitelných 36 branek a 9 asistencí. Produktivnějším hráčem v letošní sezóně Národní ligy západ je jen blanenský Lukáš Kučera, který přidal ještě o čtyři body více.

Úvodní střídání byla na obou stranách opatrná. Do vedení šel hostující tým, když se prosadil střelou z výběhu Martin Dolejš. Vedení však hostům nevydrželo ani minutu, prosadil se Vojtěch Fedra po nahrávce Zukala. Na konci sedmé minuty se poprvé v zápase prosadil Kučera a překlopil utkání na stranu Blanska. Stejný hráč se o tři minuty prosadil znovu a v jedenácté minutě na 4:1 upravil Videman. Na blanenskou gólovou smršť reagoval milevský trenér oddechovým časem. Hosté poté dokázali snížit, a navíc měli možnost přesilové hry. V oslabení však utekla blanenská dvojice Videman – Zukal a druhý jmenovaný vsítil pátý blanenský gól. V poslední minutě první části se v přesilové hře prosadil podruhé Fedra a zakončil tak zřejmě nejlepší první třetinu v dosavadním průběhu sezóny.

Do druhé části vlétl Atlas ve velkém stylu a po půlminutě přidal další branku. O tři minuty se po nepozornosti domácí obrany hosté znovu prosadili a snížili na 3:7 z jejich pohledu. Na další branky čekali fanoušci až do poslední minuty prostřední části, kdy padly dokonce dvě. Nejprve se přesně trefil Zukal, následně však poměrně zbytečně blanenští chybovali a Loskot jejich zaváhání potrestal.

Závěrečná třetina začala vyloučením hostů, z přesilovky se však Atlas neprosadil a následně Došwich dokázal snížit na rozdíl tří branek. Atlas si své vedení v zápase dobře hlídal a nesnažil se za každou cenu vedení navýšit. Když pak hosté nevyužili ani svoji druhou přesilovou hru, tak za blanenské zvýšil Fedra, který uzavřel hattrick efektivní tečí Crlovi střely. Skóre utkání zakulatil Kučera svým čtvrtým gólem, a celkově šestým bodem v utkání, a dal tak jasně najevo, že o vedení v tabulce produktivity nechce přijít, zvláště když jeho soupeř poprvé v sezóně nezískal ani jeden bod.

Komentář trenéra Macha: Dnes nás čekal těžký zápas, po třech výsledkově ne úplně povedených zápasech, proti houževnatému soupeři. Připravili jsme se na něj dobře a hráči plnili svědomitě pokyny a celý zápas odehráli ve vysokém nasazení. Důležitá byla první třetina, kdy jsme proměnili naše šance a odskočili soupeři do vedení. Druhá třetina byla více svázaná taktikou a bylo klíčové nepouštět soupeře do šancí, což se podařilo. Výborně nás dnes podržel skvělý gólman Závěr zápasu jsme situaci kontrolovali, a ještě navýšili náš náskok. Důležité tři body zůstávají doma! Teď je potřeba se stejným nasazením pokračovat v dalších zápasech. Děkujeme soupeři za férovou hru, rozhodčím za dobře vedené utkání a opět obrovský dík divákům, za skvělou podporu a výbornou kulisu! Takové fanoušky by si přál každý tým! Jedeme dál! #atlas.ultras

V následujícím ligovém zápase zajíždí mužský tým do Jaroměře, kde jej čeká souboj o důležité body. Zápas se odehraje 20. ledna od 19 hodin a do Jaroměře bude vypraven autobus pro fanoušky, zájemci můžou psát na kteroukoli sociální síť Atlasu Blansko.

FBK Atlas Blansko – FBC Došwich Milevsko 10:5 (6:2, 2:2, 2:1). Branky: 4x Kučera, 3x Fedra V., 2x Zukal, Videman.