FBK Atlas BlanskoChodov
5:14(2:5,0:5,3:4)
st 6. 12. 2023 20:30 @ SH Kuřim, Pohár, 7. kolo

Atlas před skvělou kulisou padl s Chodovem, na charitu se vybralo přes 21 tisíc korun

Ve středu 6. prosince se blanenský Atlas těšil ze zápasu s pražským Chodovem. Soupeř, jenž aktuálně okupuje čtvrté místo superligové tabulky přijel do nedaleké Kuřimi v omlazené sestavě. I přes neúčast největších jmen v chodovském týmu byli hostující hráči favority utkání.

Samotný zápas byl od prvních minut v režii Chodova. Domácí sice hned v prvním střídání zatlačili svého soupeře, ovšem po zisku míčku si hostující hráči počínali zkušeně. Úvodní branku si připsal Netrefa již ve třetí minutě, v deváté minutě hosté vedli již o dvě branky. Rychle však korigoval skóre Jakub Fedra po nahrávce Crly. V osmnácté minutě nejdříve hosté opět odskočili, následně byl však jeden z chodovských hráčů vyloučen a Blansko mělo jedinečnou možnost opět snížit. V přesilovce se po pěkné spolupráci celé formace podařilo dostat míček do sítě Chodova a snížit na 2:3. Jednobrankové vedení však hosté ještě do konce třetiny rozšířili dvěma góly a do první přestávky se šlo za stavu 2:5.

Druhá část byla v režii Chodova. Blanenský tým si sice vypracoval několik šancí, ovšem vše kryl chodovský Hodík. První gól se podařilo vstřelit hostům v osmé minutě. V domluveném střídání obou blanenských brankařů v půlce utkání ukončil své působení v zápase David Tenora, kterého vyprovodila potleskem zaplněná hala. Jan Opletal neměl vůbec lehký vstup do utkání, když inkasoval hned z prvních dvou střel, nutno říct, že bránící hráči mu vůbec nepomohli. Následně hostující střelci několikrát ztroskotali na Opletalovi, ovšem i přes to do konce druhé části dokázali dvakrát skórovat.

Třetí třetinu začal Atlas aktivně a neslo to ovoce, dvě rychlé branky a snížení na 4:10 vzalo vítr z plachet Chodovu, a naopak blanenským vlilo čerstvou krev do žil. Vyrovnané utkání ve třetí třetině vyšperkoval Indruch dalším snížením po individuální akci. V závěrečné pětiminutovce se blanenský tým chtěl přiblížit soupeři ještě více, z čehož pramenily zbytečné chyby a Chodov je nemilosrdně potrestal.

Součástí středečního zápasu byly také dvě přestávkové soutěže o ceny, které věnovali partneři klubu, ale především celý výtěžek z akce bude věnován Oblastní charitě Blansko, jejichž zástupci byli také přítomni v hale. Již teď můžeme prozradit přesnou částku, která se během zápasu vybrala – 21.720 korun českých, moc děkujeme všem, kteří přispěli! Všem 380 divákům děkujeme za podporu i přes nepříznivý vývoj utkání a jsme velice rádi, že Atlas může florbalem pomoci dobré věci. Zápas, který se odehrál ve středu 6. prosince, se zapíše do historie blanenského klubu.

FBK Atlas Blansko – Florbal Chodov 5:14 (2:5, 0:5, 3:4). Branky: 2x Fedra J., Bělaška, Indruch, Kučera.