KobylisyFBK Atlas Blansko
7:13(2:4,2:6,3:3)
ne 3. 12. 2023 17:00 @ SH TJ Kobylisy, Národní liga, 13. kolo

Atlas přestřílel Kobylisy a z Prahy veze všechny body

V neděli 3. prosince čekal blanenský tým vlakový výjezd do pražských Kobylis. Další souboj s týmem, jenž se snaží dostat do první čtyřky a před utkáním také přesně na čtvrtém místě byl. Domácí Kobylisy táhne bodově především dvojice hráčů, kterými jsou David Mühlbach a Ondřej Kočí. V bráně se nad osmdesátiprocentní úspěšností drží Paleček.

Úvod vyšel lépe blanenským, kteří se ihned po úvodním buly dostali do tlaku. Skóre otevřel sváteční střelec David Čermák, který překvapil domácího brankáře. Stejný hráč o dvě minuty později našel Bělašku, který se z takových pozic nemýlí. V následném střídání se prosadil Indruch a Atlas na začátku sedmé minuty vedl již o tři branky. Rychlý nástup blanenských zmírnil domácí Krejčí a bleskově snížil. Ve dvanácté minutě vyslal Indruch nahrávku na Jakuba Fedru, který po krásné individuální akci opět zvýšil na rozdíl tří branek. Domácí hráči dokázali snížit z přesilové hry a do první přestávky se tak šlo za příznivého stavu pro blanenský tým.

Atlas skvěle začal i druhou část, nejdříve se prosadil Fedra, poté Opletal zlikvidoval trestné střílení a dvakrát se prosadil Lukáš Kučera. Pětibrankový náskok znamenal mírné polevení blanenských, které domácí tým potrestal dvěma góly. Blansko reagovalo rychle, Kučera uzavřel hattrick a stejný počin zaznamenal i Fedra. Gólově uzavřel druhou část Crla, který vyzkoušel nového brankáře domácích střelou z poloviny hřiště, nutno říct, že domácí brankář neviděl prakticky nic.

Třetí část začala blanenskou přesilovkou, která však byla ukončena blanenským faulem. Následně dokázal v přesilovce snížit domácí Kočí. Blansko však zkušeně kontrolovalo průběh třetí části a dokázalo eliminovat snahu domácích o závěrečný tlak. Za blanenské se prosadil počtvrté Kučera, přízemní střelou Borek a po krásné akci Indruch. Poslední slovo měl domácí tým, který kosmeticky upravil v poslední minutě na konečných 7:13 z pohledu Kobylis.

Komentář trenéra Macha: Po posledním domácím zápase jsme vybojovali důležité tři body do tabulky. Soupeř v posledních zápasech hrál dobře a vezl se na vítězné vlně. Jsme rádi, že jsem vstoupili dobře do zápasu a proměnili jsme svoje šance. Celý zápas jsme měli více ze hry a zaslouženě jsme získali důležité body do vyrovnané tabulky. Děkuji celému týmu za výborný výkon a zodpovědnou hru po celý zápas. Děkujeme rozhodčím za dobře vedený zápas, soupeři za férovou hru a našim skvělým fanouškům, kteří vážili cestu s námi vlakem a opět nás skvěle podporovali a udělali výbornou atmosféru! Jedeme dál! #atlas.ultras

Blanenský Atlas čekají před koncem roku ještě dvě ligová utkání. V sobotu 9. prosince zajíždí do Plzně, kde od 14 hodin vyzvou domácí Slávii. O týden později se představí na domácím hřišti proti T.B.C. Králův Dvůr, začátek utkání v 16:00. Ještě před těmito zápasy však blanenský Atlas vyzve v Kuřimi Florbal Chodov v rámci osmifinále Poháru Českého florbalu, začátek utkání ve 20:30. Srdečně zveme všechny fanoušky!

Florbal TJ Kobylisy – FBK Atlas Blansko 7:13 (2:4, 2:6, 3:3). Branky: 4x Kučera, 3x Fedra, 2x Indruch, Bělaška, Borek, Crla, Čermák.