FBK Atlas BlanskoSvitavy
9:4(3:0,6:3,0:1)
so 8. 10. 2022 19:00 @ TJ ČKD Blansko, Divize, 5. kolo

Atlas přetlačil zkušené hráče Svitav

V sobotu 8. října zavítal divizní florbal opět do blanenské haly v Údolní ulici. Soupeřem domácího Atlasu byl tentokrát celek FbK TJ Svitavy. Hosté v loňské sezóně marně bojovali o udržení v Národní lize, a tak bylo jasné, že proti zkušenému soupeři nečeká domácí tým lehký zápas.

Aktivní začátek přinesl florbal nahoru-dolů. Šance střídala šanci a diváci si přišli na své. Byli to právě hráči Atlasu, kteří otevřeli skóre. Po nahrávce Lukáš Kučery se prosadil Vojtěch Fedra. Další střídání první formace přineslo další branku, tentokrát Vojtěch Fedra asistoval a jeho bratr Jakub zvýšil na 2:0. V závěru první třetiny se elitní formace prosadila znovu, druhý gól vstřelil Jakub Fedra.

Vstup do druhé části vyšel hostům. Dva rychlé góly je patřičně povzbudily. Po nepovedeném úvodu však domácí opět zapnuli a na dvoubrankový rozdíl je dostal Vojtěch Fedra. Aktivní zápas se spoustou šancí pokračoval, po dalekonosné střele, kterou Opletal neviděl, bylo opět sníženo na rozdíl jedné branky. Tento rozdíl však nevydržel ani minutu, poprvé v zápase se prosadil i někdo jiný, než bratři Fedrové. Po střele Janíka, která se otřela o břevno, se z výběhu prosadil Ducar. Ze standardní situace zvýšil na 6:3 Lukáš Kučera, na kterého navázal přesnou střelou do horního rohu brány Denis Müller. Gólově nejpočetnější třetinu rozšířil svým gólem Janík a následně ji završil Kučera.

Třetí třetinu začali domácí přesilovkou. Bohužel ani druhou možnost přesilové hry nevyužili. Hra se začala přitvrzovat a k vidění bylo spoustu tvrdých osobních soubojů. Po jednom ze zaváhání domácí obrany snížili hosté. Blanenští hráči dobře blokovali a bránili střely, jejichž četnost se zvyšovala. V závěru zápasu bohužel domácí dvakrát zbytečně nabídli soupeři možnost přesilové hry, naštěstí obě ubránili a mohli slavit pátou letošní výhru.

Komentář trenéra Macha: Na naši palubovku zavítal soupeř, který ještě v minulé sezoně hrál národní ligu, na kterého jsme se dobře připravili. Místy tvrdé, ale férové utkání. Jsme rádi, že jedeme na vítězné vlně a připravíme se na další těžké utkání. Děkujeme soupeři, rozhodčím a našim skvělým fanouškům! #atlas.ultras

Poděkování patří opět skvělým fanouškům, kteří vytvářeli skvělou atmosféru po celý zápas. Blanenský tým v příštím kole vycestuje do České Třebové k zápasu proti FbK Orlicko-Třebovsko, začátek zápasu je naplánován na sobotu 15. října od 18:00. Další domácí utkání čeká Atlas Blansko v sobotu 22. října od 19 hodin vyzve Florbal Litomyšl. Všechny fanoušky blanenského florbalu srdečně zveme!

FBK Atlas Blansko – FbK TJ Svitavy 9:4 (3:0, 6:3, 0:1). Branky: 2x Fedra J., 2x Fedra V., 2x Kučera, Ducar, Janík, Müller.