PelhřimovFBK Atlas Blansko
2:11(0:2,1:6,1:3)
so 3. 2. 2024 19:00 @ SH ZŠ Osvobození Pelhřimov, Národní liga, 20. kolo

Atlas rozdrtil Pelhřimov

Ve dvacátém kole Národní ligy západ se Atlas vydal na druhý nejkratší výjezd, do Pelhřimova. S hráči odcestoval také početný fanouškovský kotel, jenž svedl souboj v hledišti s domácími diváky. Spartak Pelhřimov po třízápasové bodové sérii v minulém kole padl na hřišti Troopers a zkomplikoval si boj o playoff. V zápase s blanenským týmem tak musel bezpodmínečně vyhrát. První vzájemný souboj dopadl lépe pro blanenské, kteří vyhráli na domácím hřišti 6:4.

Aktivní úvod vyšel lépe Atlasu, který si vypracoval několik slibných šancí, domácí brankář však střely zneškodnil. O slovo se přihlásili také domácí, kteří několikrát nebezpečně zavařili blanenské obraně. První branku utkání vstřelil Kučera, který si nadvakrát poradil s domácím brankářem. O pár chvil později Borek skvěle zblokoval pelhřimovskou střelu a z následného protiútoku skóroval po individuální akci Indruch. Na konci první části přišlo velké varování pro blanenské, když si domácí hráči vytvořili několik slibných až vyložených šancí, naštěstí úspěšní nebyli.

Úvod druhé části vyšel blanenským náramně, když se trefil Vojtěch Fedra. V první polovině druhé třetiny se dvakrát prosadil Kučera a uzavřel svůj hattrick. Ve čtyřiatřicáté minutě si stejný hráč připsal svůj čtvrtý gól, na který dokázali domácí reagovat první trefou v utkání. To však blanenské v kanonádě nezastavilo a svoji druhou branku vstřelil Indruch. Následně si oba týmy vyzkoušely přesilové hry. Nejdříve měl výhodu domácí tým a nevyužil ji, následně blanenští po třech vteřinách využili chybného postavení bránících hráčů a Kučera slavil pátý gól.

Ve třetí třetině se do zápasu dostali také hráči čekající na svou šanci a blanenský realizační tým umě mixoval složení formací. Svůj druhý gól si připsal Vojtěch Fedra a vzápětí si svůj první gól v Národní lize připsal Vojtěch Polách, který lišácky využil nabídku spoluhráčů. O jedenáctou branku se postaral agilní Videman a uzavřel střelecký účet blanenských. Poslední branku však vstřelil domácí tým, když se skrytou střelou prosadil Vlach.

Komentář trenéra Macha: Je to tam! Veledůležitý zápas se dnes povedl celému týmu! Klobouk dolů před klukama, kteří celý zápas odmakali na 100%! Důležitý byl dobrý vstup do zápasu a to, že jsme šli do šatny s dvoubrankovým vedením. Ani ve druhé třetině jsme neupustili z naší nastolené hry. Soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí a když už se k něčemu dostal, vychytal ho dnes famózní Oplík! Třetí třetina se dohrávala stále ve vysokém tempu, i když bylo o vítězi víceméně rozhodnuto. Jsem rád, že si nakonec zahráli všichni hráči i z lavičky a potvrdili, že jsou plnohodnotnou součástí týmu. Bereme 3 body, a to je pro nás dnes klíčové. Děkujeme rozhodčím za odřízený zápas, soupeři za fér hru a všem divákům, kteří vytvořili v hale skvělou atmosféru zápasu! Jedeme dál! #atlas.ultras

Atlas má tak před sebou poslední dvě utkání základní části a na postup do vytouženého playoff musí získat alespoň 3 body. První utkání odehraje blanenský Atlas již v pátek 9. února na domácím hřišti, když od 20:30 vyzve SK Florbal Benešov. Srdečně zveme všechny fanoušky, pojďte si užít poslední utkání Atlasu na Údolní!

Spartak Pelhřimov – FBK Atlas Blansko 2:11 (0:2, 1:6, 1:3). Branky: 5x Kučera, 2x Fedra V., 2x Indruch, Polách, Videman.