FBK Atlas BlanskoPanthers Praha
6:7(1:2,3:2,2:3)
so 27. 1. 2024 16:00 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 19. kolo

Atlas sahal po důležitých bodech, nakonec však zvítězil lídr

V 19. kole Národní ligy přijel do Blanska lídr z Prahy. Pražští Panthers v dosavadním průběhu sezóny ztratili body pouze ve třech případech. Vůbec úvodní ztrátu jim připravil právě blanenský Atlas, který na horké půdě v Praze dokázal dovést utkání až do samostatných nájezdů, ve kterých však úspěšný nebyl. Hosté se mohou opírat o početnou paletu pravidelně bodujících hráčů a také výborně chytajícího Jana Buzíka s úspěšností nad 81%.

Od úvodu se hrál v blanenské hale atraktivní florbal. Po oťukávací pasáži přišlo na řadu brzké vyloučení z domácích řad. Přesilovou hru dokázali těsně před skončením hosté využít a dostali se tak do vedení v zápase. Následně si přesilovku mohl vyzkoušet také domácí Atlas. Stejně úspěšný jako jeho soupeř však nebyl, navíc po skončení přesilové hry znovu inkasoval a pražský tým vedl již o dvě branky. V devatenácté minutě se dostali blanenští do přečíslení, které chladnokrevně zakončil Suchomel a napravil své vyloučení.

Druhá třetina začala neúspěšnou přesilovkou domácích, na kterou však navázal kapitán Janík, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a úspěšně zakončil nahození Žilky. Do poloviny utkání dokázaly oba týmy přidat po jedné brance a také došlo na vzájemné vyloučení. Při hře ve čtyřech poslal blanenské do vedení Zukal. Na konci druhé části si blanenští vypracovali mnoho příležitostí a po jedno ze závarů před brankou Panthers mohlo být utkání již o dvě branky, bohužel po zákroku Buzíka se hosté dostali do přečíslení a srovnali stav utkání.

Třetí část začala pro změnu přesilovkou hostů. V ní úspěšní nebyli, bohužel pro domácí však těsně po jejím skončení propálil Nový vše, co mu stálo v cestě a otočil průběh utkání. Dvě minuty poté pražští odskočili na dvě branky a po další ubráněné přesilovce dokonce zvýšili na 7:4 z jejich pohledu. Atlas se však nevzdal, devět minut před koncem snížil, následně si po oddechovém čase zkusili hru v šesti, při které snížili na rozdíl jediné branky. Závěrečné čtyři minuty držel Atlas soupeře pod tlakem, vyrovnávající gól však nepřišel.

Komentář trenéra Tenory: Zápas parametry, play-off, které musel divácké oko bavit, spoustu vypjatých momentů, neskutečných gólových příležitostí, které dokázaly obohatit tento zápas. Hodnotí se mi to těžce z mého pohledu jsme na míčku byly lepší ale nedávali jsem dnes svoje šance, které bohužel rozhodly a zápas se hraje na góly né na pocity.. Děkuji neúnavným fanouškům, kteří nás hnali dopředu a drželi při životě na Vás se vždy můžeme spolehnout, DĚKUJEME ATLAS ULTRAS, já osobně děkuji celému ATLASU DÍKY ZA VŠE!! <3

V následujícím ligovém zápase zajíždí mužský tým do Pelhřimova. Zápas se odehraje 3. února od 19 hodin. Zájemci, kteří by chtěli podpořit Atlas přímo v Pelhřimově se mohou hlásit na kterékoli sociální síti Atlasu Blansko.

FBK Atlas Blansko – Panthers Praha 6:7 (1:2, 3:2, 2:3). Branky: 2x Suchomel, Janík, Kučera, Zukal, vlastní.