FBK Atlas BlanskoAligators
6:5(0:1,2:3,4:1)
čt 2. 11. 2023 19:30 @ TJ ČKD Blansko, Pohár, 6. kolo

Atlas udolal Aligators a v osmifinále vyzve superligový Chodov

Ve čtvrtek 2. listopadu vyzval blanenský Atlas soupeře z Národní ligy východ – Aligators Klobouky. Hosté, kteří ještě v loňském roce hráli v 1. lize, se momentálně nachází na devátém místě s devíti body. Tým z Klobouků u Brna prošel vrcholovou částí Poháru Českého florbalu, kde v základní skupině potkal celky Florbal Chodov, Bulldogs Brno a TJ Znojmo, v těžké konkurenci skončil na čtvrté příčce a byl nasazen do čtvrtého kola poháru, v němž přehrál TJ Hodonice poměrem 8:7.

Hned v úvodním střídání si vypracoval domácí tým dvě slibné šance, které ovšem brankou neskončily. Aktivní hra domácích pokračovala i v dalším průběhu první části, kde největším problémem pro blanenské bylo trefit zařízení. Vysoké tempo z obou stran přineslo v první části pohledný a vyrovnaný florbal. I přes mnoho šancí se blanenskému týmu nepovedlo otevřít skóre, a tak jej hosté potrestali a chvíli před koncem první části otevřeli skóre právě oni.

Druhá část začala nepříjemným vyloučení domácích a přesilovou hru hosté z Klobouků využili. V šestadvacáté minutě zvýšil Zouhar již na 0:3 z pohledu domácích. O necelou minutu později však chytře využil standardní situaci kapitán Žilka a zavelel ke zlepšenému výkonu. O další snížení se postaral Videman, kterému míček naservíroval Žilka a rázem byl stav téměř vyrovnaný. Hosté se však nevzdali a rychle odskočili na rozdíl dvou branek. Následně se blanenským naskytly hned dvě možnosti přesilových her, bohužel ani jedna z nich využita nebyla.

Skvělý vstup do třetí části blanenských korunoval snižující brankou Jakub Fedra, který si našel míček od Indrucha a zavěsil. Stejný hráč o šest minut později vyrovnal, když se nejlépe zorientoval a dostal k odraženému míčku po akci Janíka. Skvělé nasazení blanenského týmu podpořil Čermák, který nádherně trefil Videmanovu nabídku ze vzduchu a blanenské poprvé v zápase poslal do vedení. Hosté na tuto skutečnost reagovali oddechovým časem. Pouhých deset vteřin po brance Čermáka a oddechovém času Aligators se prosadil znovu Fedra a uzavřel tím svůj hattrick. Zvyšujícímu tlaku Atlas odolával dalších sedm minut, když se následně prosadil hostující Zbořil a drama v blanenské hale gradovalo. V závěru zkoušeli hosté hru bez brankáře, a i přes větší tlak se k vyrovnávající brance nedostali. Po šedesáti minutách tak mohla propuknout obrovská radost nejen blanenských hráčů, ale i všech diváků v hale.

Komentář trenéra Macha: Po první opatrné třetině se zápas do tempa dostal až v další fázi. Nedařilo se nám trefovat zařízení a soupeř nás trestal. Museli jsme vynaložit spoustu sil, abychom zápas otočili, což se nám nakonec podařilo. Zlepšený týmový výkon podpořený hattrickem Kuby Fedry nás dovedl do vysněného zápasu, který si kluci za předvedenou hru v poháru zaslouží! Díky rozhodčím, soupeři za férovou hru a našim neúnavným a skvělým fanouškům za podporu! Jedeme dál! #atlas.ultras

FBK Atlas Blansko – FBŠ Hattrick Brno 6:5 (0:1, 2:3, 4:1). Branky: 3x Fedra J., Čermák, Videman, Žilka.

V osmifinále poháru Českého florbalu vyzve blanenský Atlas superligového soupeře. Na Jižní Moravu přijede dvojnásobný mistr a aktuálně třetí tým české superligy Florbal Chodov. Zápas se odehraje 6. prosince, o místě konání a času Vás budeme včas informovat.