Související zápasy

Atlas v pátém utkání zvítězil a slaví postup do semifinále

Po úvodním víkendu v Jaroměři čekal oba týmy víkend ve Svitávce. V místní sportovní hale si oba týmy odbyly premiéru. Jak již nadpis napovídá, oba soupeři jednou zvítězili a o postupujícím tak muselo rozhodnout úterní páté utkání na půdě Sokola Jaroměř. Pojďme si popsat průběh obou víkendových a úterního utkání.

Sobotní utkání zahájily oba týmy v doprovodu elévků z Blanska a Letovic, kteří si tak odnesli skvělé zážitky a společně si v přestávkách zahráli přátelská utkání. Samotný zápas pak oba celky začaly aktivně. V polovině první části bylo k vidění několik vyloučení, které využili hosté k úvodní brance. Při krátké přesilovce domácích však skóroval Vojtěch Fedra po nahrávce Janíka. Bohužel ještě v první části hosté opět skórovali. Ve druhé části dokázali hosté odskočit o dvě branky a blanenští celou třetinu dotahovali, na každý jaroměřský gól však blanenští reagovali a jednobrankový náskok si hosté odnesli i do druhé přestávky.

Ve třetí části dokázal Suchomel srovnat stav utkání, ovšem vyrovnaný stav netrval ani dvě minuty, hosté opět vedli. V závěrečných minutách se ve svitávecké haly děly nepopsatelné věci. Bohužel hosté svůj náskok dokázali udržet a připsali si druhý bod v sérii.

FBK Atlas Blansko – TJ Sokol Jaroměř 5:8 (1:2, 3:3, 1:3). Branky: Fedra J., Fedra V., Janík, Suchomel, Svoboda.

Druhé utkání druhého víkendu začal Atlas fantasticky. Již v osmé minutě totiž po dvou trefách Videmana a přesné rány Janíka vedl o tři branky. Hosté sice snížili dvěma góly, ovšem po dorážce Bělašky si domácí vzali zpět dvoubrankové vedení. Ve druhé části se o branky starali pouze hráči Atlasu. Nejdříve po spolupráci s Čermákem vstřelil druhý gól Bělaška a v samotném závěru druhé části se prosadil utajenou střelou od půlky Crla.

Třetí část byla víceméně pod kontrolou Blanska. Méně pod kontrolou to měli blanenští v šestačtyřicáté minutě, kdy hosté dvakrát vstřelili branku a dotáhli se na rozdíl dvou branek. Rychlou odpovědí však byla branka Vojtěcha Fedry a následné dovršení hattricků Bělašky a Videmana. V závěru hosté dostali možnost přesilové hry šesti proti třem, kterou však nevyužili a domácí si vynutili pátý zápas.

FBK Atlas Blansko – TJ Sokol Jaroměř 9:4 (4:2, 2:0, 3:2). Branky: 3x Bělaška, 3x Videman, Crla, Fedra V., Janík.

Rozhodující páté utkání přineslo strhující začátek. Atlas vedl již ve druhé minutě o dvě branky. Domácí sice dokázali snížit, ovšem prakticky ihned po buly si Atlas vzal dvoubrankové vedení zpět. Obrovské herní tempo pokračovalo po zbytek první části, ovšem branku již diváci neviděli.

Ve druhé části se již začalo vylučovat. Nejdříve si přesilovou hru vyzkoušeli domácí – neúspěšně. Následně měli stejnou možnost blanenští, ti úspěšní také nebyli, ale chvíli po skončení přesilové hry se přece jen prosadili. Vzápětí měli blanenští druhou možnost, a tentokrát byli úspěšní, vedli již o čtyři branky. Přesně v polovině utkání však domácí snížili a na konci druhé části v další přesilovce přidali svoji třetí branku.

V úvodu třetí části dokázali domácí snížit na rozdíl jediné branky a zápas se značně zdramatizoval. Na hřišti se bojovalo o každý centimetr, tvrdé souboje střídaly rychlé přechody do útoku. Po jednom takovém se do soupeřova brankoviště dostal Čermák a rozvlnil síť domácí branky. Závěrečná hra bez brankáře domácím nevyšla, když inkasovali sedmý gól. Blanenský tým tak mohl společně s fanoušky slavit postup do semifinále play off Národní ligy západ.

TJ Sokol Jaroměř – FBK Atlas Blansko 4:7 (1:3, 2:2, 1:2). Branky: 3x Fedra V., 3x Videman, Fedra J.

K úvodním zápasům odcestuje blanenský tým v sobotu do Plzně. Proti místní Slávii se představí v sobotu v 18 hodin a v neděli od 15 hodin.