FbK OTFBK Atlas Blansko
12:15(3:3,5:4,4:8)
so 15. 10. 2022 18:00 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 6. kolo

Atlas zůstává neporažen, zvládl přestřelku v České Třebové

V sobotu 15. října odehrál blanenský Atlas již 6. kolo divize D. Tentokrát zajížděl k zápasu do České Třebové, kde je čekal tým FbK Orlicko-Třebovsko. V loňské sezóně dokázali domácí blanenské přetlačit, tudíž bylo o motivaci Atlasu postaráno.

Od samotného začátku se hrál aktivní florbal ve vysokém tempu, kterému také nahrávala rychlá palubovka. Domácí tým hrozil z brejků, hráči Atlasu však byli nebezpečnější a vypracovali si hned několik slibně vypadajících šancí. Skóre utkání otevřeli domácí hráči, kteří během 74 vteřin vsítili hned dvě branky a následně si ještě vybojovali přesilovou hru. Přesilovka domácím nevyšla a ihned po návratu blanenského hráče Atlas snížil na 1:2. Dvě minuty po snížení domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek, načež následovalo opět vyloučení Blanska. I druhé oslabení blanenští zvládli a podobně, jako v prvním případě dokázali reagovat gólem. Na 2:3 snižoval František Fedra a na 3:3 srovnával Lukáš Kučera, který tak uzavřel skóre první třetiny.

Do druhé části vstoupil Atlas výborně, skóre navýšili Ducar a Kučera. Po dvou rychlých brankách si domácí vzali oddechový čas, aby zastavili rozjíždějící se brankostroj Blanska. Chvíli po oddechovém čase blanenští špatně střídali a nabídli již třetí přesilovou hru domácím. Orlicko-Třebovsko svoji třetí možnost již využilo a snížilo. Výstavní střelou pod břevno však Denis Müller opět poslal Atlas do dvoubrankového vedení. Neurovnanou a mírně nervózní pětiminutovku završili domácí hráči brankou, která je nastartovala k obratu ve skóre. Tři góly v necelých třech minutách dostaly domácí tým do vedení 7:6. Orlicko-Třebovsko se prosadilo znovu ve 37. minutě, na tuto trefu dokázal reagovat František Fedra a do druhé přestávky šel Atlas se ztrátou jedné branky.

S odhodláním zápas překlopit na svoji stranu vstoupili hráči Blanska do třetí třetiny. Bohužel však po nešetrném zákroku holí byl vyloučen Kučera. Již páté oslabení v zápase blanenští ubránili a dokázali v něm vstřelit vyrovnávací branku, když hattrick uzavřel František Fedra. Po návratu z trestné lavice začal úřadovat Lukáš Kučera, který během 68 vteřin vstřelil tři branky. Následně se z přesilové hry prosadil Borek a Atlas vedl v polovině třetí části 12:8. Po zbytek třetiny se domácí hráči snažili prosadit, podařilo se jim to dokonce čtyřikrát, ale k jejich smůlu blanenští hráči dokázali 3x korigovat, a tak skóre na konci utkání vyznělo v poměru 15:12.

Komentář trenéra Macha: Dnešní utkání se hrálo ve velkém tempu a bylo hodně fyzicky náročné. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a soupeř dnes odehrál velmi dobré utkání. Jsme rádi, že máme v našem týmu individuality, které jsou schopné takové zápasy rozhodovat, ale dnes jsme podali hlavně týmový a bojovný výkon. Děkujeme soupeři, divákům a pokračujeme dál v naší cestě.

V dalším kole čeká Atlas tým Florbal Litomyšl. Hosté z Litomyšle hrají ve velmi dobré formě a na blanenský tým ztrácí pouhé tři body. Zápas se odehraje 22. října od 19:00. Zveme všechny fanoušky blanenského florbalu do sportovní haly v Údolní ulici!

FBK Orlicko-Třebovsko A – FBK Atlas Blansko 12:15 (3:3, 5:4, 4:8). Branky: 7x Kučera, 3x Fedra F., 2x Fedra V., Borek, Ducar, Müller.