Související zápasy

B tým byl v Adamově stoprocentní, z mládežnických týmů vyhráli jen mladší žáci

O víkendu 9.-10. prosince se představily z mládežnických týmů celky přípravky, mladších žáků a juniorů. Kompletní atlasácký víkendový program však otevřel B tým mužů, který hrál v Adamově. Po nich se utkali se svými soupeři mladší žáci na brněnské Lesné a junioři v Tuřanech. Program zakončila v neděli přípravka, jenž svá utkání odehrála také v Brně, v hale na Kounicově ulici.

Rezervní tým, posílen o členy A mužstva, kteří neodjeli na zápas do Plzně, čekal jasný úkol – vyhrát obě utkání. V tom prvním jej čekal domácí tým TJ Sokol Adamov. Úvod blanenským nevyšel, když ve třetí minutě již prohrávali o dvě branky. Do konce první části však blanenští převrátili skóre utkání na svou stranu a do přestávky šli s dvoubrankovým vedením. Vedení Atlasu domácí smazali v první polovině druhé části. Následně však Atlas zapnul vyšší rychlost a ve zbytku utkání dominoval.

Druhé utkání bylo od prvních minut jasně v režii blanenského týmu. Všichni tři bratři Fedrové si počínali suverénně a dohromady si připsali 19 kanadských bodů. Zápas skončil až exhibičním výsledkem v prospěch blanenského týmu.

TJ Sokol Adamov – FBK Atlas Blansko 6:10 (2:4, 2:2, 2:4). Branky: 3x Fedra F., 2x Fedra J., 2x Fedra V., 2x Kroutil, Hatala.

Shooters Beta Stars B – FBK Atlas Blansko 1:15 (0:5, 1:6, 0:4). Branky: 5x Fedra V., 4x Fedra J., 3x Frýdek, Fedra F., Foret, Nechuta.

Mladší žáci v Brně na Lesné čelili třem soupeřům. Nejdříve je prověřil FBC ZŠ Komenského Slavkov, na kterého bohužel blanenští hráči nestačili i přes dobrý výkon v první polovině utkání. Následně si blanenští hráči připsali sklapl Bulldogs Brno Orange, které v těsném zápase dokázali o gól udolat. V posledním zápase byl nad síly Atlasu tým Hornets Brno ZŠ Horní, jenž vyhrál rozdílem třídy.

FBK Atlas Blansko – FBC ZŠ Komenského Slavkov 3:7

FBK Atlas Blansko – Bulldogs Brno Orange 2:1

FBK Atlas Blansko – Hornets Brno ZŠ Horní 1:9

V sobotu na svá utkání odjeli také junioři. Díky rozsáhlé marodce týmu a kolizi se zápasem A týmu se do Brna vydal reprezentovat blanenský Atlas oslabený, ale odhodlaný tým plný dorostenců. V úvodním utkání čelili nejlepšímu celku soutěže Zlín Lions. Již od úvodu bylo jasné, kdo bude mít více ze hry a bude více na míčku. V první části se prosadil soupeř pouze dvakrát, především díky obětavé obraně a skvěle chytajícímu Černoškovi, poté však Zlín odskočil na vícebrankový rozdíl a zápas si pohlídal.

Druhé utkání proti FBC Dragons mělo být značně vyrovnanější. Blanenskému týmu však utekl úvod zápasu, a i přes zlepšený výkon po úvodní nepovedené třetině se nedokázal soupeři dotáhnout na menší brankový rozdíl. Pozitivem však je odhodlání a pracovitost i za nepříznivých okolností.

FBK Atlas Blansko – Zlín Lions 1:8 (0:2, 0:3, 1:3). Branka: Holík.

FBC Dragons – FBK Atlas Blansko 3:9 (0:4, 1:2, 2:3). Branky: Konečný, Müller, Navrátil F.