Související zápasy

florbalový klub

B tým natáhl sérii bez porážky již na pět utkání

V neděli 18. prosince zajížděl B tým mužů do Slavkova. V místní hale je čekaly dva důležité zápasy se soupeři, kteří se nachází v tabulce nad nimi – K1 Florbal Židenice B a Hornets Brno ZŠ Horní C.

Začátek zápasu proti Židenicím byl opatrný, ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu. První branku utkání vstřelil až ve 12. minutě Bládek. Ve druhé třetině se již rozjel brankostroj Blanska, když se postupně trefili Hrazdíra, Kroutil, Frýdek a Žilka, přičemž židenický tým dokázal odpovědět pouze jednou brankou. Ve třetí části blanenský tým především dobře bránil a soupeři nedovolil snížit. Postupně se dokázali prosadit Ševčík, Kroutil, Žilka a blanenský účet uzavřel Hrazdíra. Brněnský tým dokázal snížit, ale větší drama již zápas nepřinesl.

K1 Florbal Židenice B – FBK Atlas Blansko 3:9 (0:1, 1:4, 2:4). Branky: 2x Hrazdíra, 2x Kroutil, 2x Žilka, Bládek, Frýdek, Ševčík.

Utkání proti dosavadnímu lídrovi tabulky začalo lépe právě pro tým z Brna. Po úvodní inkasované brance však blanenští přepnuli na vyšší rychlost a čtyřmi góly zápas otočili. Ve druhé části však zvlhl střelný prach a soupeř se opět dokázal dostat do zápasu. Vyrovnané utkání, ve kterém bylo vidět spoustu drobných faulů, ostřejších výrazů, spálených šancí, ale také chyb na obou stranách, dokázali hráči Hornets srovnat. I přes tlak v závěru blanenští vítězství na svoji stranu nepřeklopili a zápas šel do nájezdů. Za blanenské dokázali vstřelit gól všichni hráči – Tesař, Frýdek a Kroutil, jednoho z brněnských střelců vychytal Opletal a Blansko bralo bod navíc.

Hornets Brno ZŠ Horní C – FBK Atlas Blansko 5:6pn (1:4, 2:1, 2:0; 2:3). Branky: Bládek, Foret, Kroutil, Moučka, Žilka, rozhod. náj. Kroutil.

Příští turnaj odehraje blanenský B tým 21. ledna v Adamově. Soupeři jim budou rezervní týmy Letovic a Bulldogs Brno.