Související zápasy

florbalový klub

B tým přestřílel Adamov, junioři v improvizované sestavě neuspěli

V neděli odehráli svá utkání týmy juniorů a mužská rezerva. Tým mužů B cestoval k zápasu do nedalekých Jedovnic, kde je čekalo okresní derby s Adamovem. Junioři svá utkání odehráli v brněnských Tuřanech, kde je čekaly týmy FBC Gepardi Brno a Florbal Vsetín.

Mužský B tým se v zápase, ve kterém padlo 19 branek, dostal do vedení již po 38 vteřinách. Skóre otevřel přesnou střelou Dominik Žilka. Vyrovnanou partii však dokázali adamovští otočit během dvou minut a na konci šesté minuty již vedli. Po brankách blanenských - Bládka a Kroutila, však Atlas opět dokázal vést, ovšem do konce první části ještě Adamov srovnal. Brzy po začátku druhé části skóroval blanenský Tesař. Zápletka se však nezměnila, Adamov srovnal. Svým druhým gólem chtěl blanenské nastartovat Žilka, ovšem branka měla opačný efekt a adamovský tým otočil vývoj utkání. Do konce druhé části ještě skóroval Hatala a do přestávky se šlo opět s vyrovnaným skóre. V úvodu třetí části brankou v oslabení dal naději blanenským Bládek, ovšem Adamov ještě ve své přesilové hře srovnal. Stejná situace poté následovala v opačném gardu. Na 8:8 vyrovnal blanenský Koupý. Závěr zápasu však patřil blanenským a třemi góly zápas rozhodli.

FBK Atlas Blansko – TJ Sokol Adamov 11:8 (3:3, 3:3, 5:2). Branky: 2x Bládek, 2x Žilka, Hatala, Kolmačka, Koupý, Kroutil, Moučka, Tesař, vlastní.

Blanenský tým juniorů odehrál zápasy v okleštěné sestavě. Ze základní sestavy vypadlo díky zápasům A týmu a zranění hned 6 hráčů. V úvodním zápase s Gepardy dokázali blanenští hráči držet krok více než půl zápasu, kdy drželi brněnský tým na dostřel. Brněnští však na konci druhé části spustili brankostroj a čtyřmi góly dokázali odskočit na výraznější skóre. Ve třetí části své vedení dokázali ještě navýšit a blanenští odešli poraženi.

FBC Gepardi BrnoFBK Atlas Blansko 11:3 (2:1, 6:1, 3:1) Branky: 2x Müller, Jeřábek.

Druhý zápas přinesl odlišný průběh. Vsetín od začátku na hřišti dominoval a byl jasně lepší. V úvodní části se blanenským ještě celkem dařilo eliminovat neustálé útočné snahy vsetínských, druhou část však Valaši naprosto ovládli. V té třetí dokázali blanenští přidat druhý čestný zásah, ovšem vývoj zápasu branka ovlivnit nedokázala.

FBK Atlas Blansko – Florbal Vsetín 2:17 (0:4, 1:10, 1:3) Branky: Konečný, Nechuta.

Poslední turnaj letošní sezóny odehraje tým juniorů 2. dubna v Tuřanech. Soupeři jim budou týmy Hornets ZŠ Brno Horní a Panthers Otrokovice. B tým se představí o týden dříve doma. 25. března vyzvou v těžkém zápase rezervu brněnských Bulldogs a VSK MZLU Brno.