Související zápasy

florbalový klub

Baráž o NL se za vyrovnaného stavu stěhuje do Kuřimi

V pátek 31. března a v neděli 2. dubna odehrál mužský tým své úvodní zápasy baráže o Národní ligu. V hranickém Sportovním centru Naparia se jim postaví právě domácí FBC, které brání svoji příslušnost v Národní lize. Tým FBC Hranice v základní části Národní ligy skončil na devátém místě, když mu postup do play-off unikl o čtyři body. Hranický tým táhne především dvojice Kolajta – Mikel, kteří zaznamenali 41, respektive 48 kanadských bodů, v základní části.

Úvodní utkání začal Atlas aktivně, kdy se svojí hrou snažil odebírat míčky soupeři již na jeho polovině. Aktivní hra nesla ovoce a úvodní branku utkání vstřelil František Fedra. Domácí však inkasovaná branka nakopla a za dalších pětasedmdesát vteřin již vedli. V závěru první části se domácí opět prosadili a opět vsítili hned dvě branky. V úvodu druhé části snížil Kučera, ovšem na tuto branku opět domácí reagovali dvěma góly a vedli již 6:2. Vyrovnaná partie pokračovala i nadále, v polovině zápasu snížil Kučera a v následné přesilové hře se po jeho nahrávce prosadil Vojtěch Fedra. Hranický tým však větší drama nedopustil a do konce druhé části dokázal ještě vstřelit dvě branky a opět odskočit na čtyřbrankový rozdíl.

Ve 45. minutě se podruhé v zápase prosadil Vojtěch Fedra a blanenský tým se nadechoval k závěrečnému tlaku. Po několika slibných šancích se Atlas odhodlal jít brzy do hry bez brankáře. Pět a půl minuty před koncem třetí části tak blanenský tým zahájil obléhání branky domácích. Bohužel však z vypracovaných šancí nebyl úspěšný, naopak domácí dokázali dvakrát dovést míček do odkryté blanenské brány.

Komentář asistenta trenéra Macha: Po dobrém vstupu do utkání dal bohužel soupeř pár slepených gólů a odskočil nám ve skóre. Nikoliv však ve hře. Pak už jsme jen dotahovali a soupeř nás dnes trestal a využíval našich chyb a naivity při bránění. V neděli nastoupíme s cílem sérii srovnat! Jedeme dál! #atlas.ultras #Free.Ferko

FBC Hranice – FBK Atlas Blansko 10:5 (4:1, 4:3, 2:1). Branky: 2x Fedra V., 2x Kučera, Fedra F.

Druhé utkání bylo vedeno více ze zatažených obran. Atlas šel sice do vedení po krásné akci první formace, ovšem z nedorozumění v blanenské obraně dokázali domácí srovnat skóre. První třetina nabídla mnoho zablokovaných střel, když obránci na obou stranách výborně zaklekávali do střel. Vyrovnaná partie pokračovala i ve druhé části, kdy blanenský tým dostal příležitost na změnu skóre v podobně přesilové hry. Dobře sehrané akce však brankou neskončily, a tak se skóre měnilo až ve 32. minutě, když se po nahrávce Františka Fedry prosadil jeho bratr Vojtěch. Tři minuty před koncem druhé části si přesilovou hru vyzkoušely i Hranice. Dobře organizovaná čtveřice blanenských si i v oslabení dokázala vytvořit šance. Bohužel těsně po skončení přesilové hry se nenápadnou střelou od mantinelu prosadil domácí Mikel a srovnal stav utkání.

Třetí část začala pro Atlas výborně, hned z první akce se prosadil Jakub Fedra po individuální akci Lukáše Kučery. Bohužel domácí reagovali prakticky okamžitě, když se prosadil po chybě v obraně Kolajta. Blanenský tým dobýval hranickou obranu a šance se množily. Domácí tým čekal na brejkové situace, které však dobře pokrývala obrana Atlasu. V polovině třetí části rozradostnil početný kotel blanenských přesnou střelou Kučera. O pět minut později stejný hráč zvýšil již na 5:3 z pohledu blanenských. Následně však Atlas špatně střídal a nabídl Hranicím možnost přesilové hry. Domácí navíc odvolali brankáře a při hře 6 na 4 snížili opět na rozdíl jedné branky. Domácí tým pokračoval ve hře v šesti mužích v poli a blanenský tým jejich risk trestal. Hned tři branky do odkryté svatyně zařídili bratři Fedrové, nejdříve se trefil Jakub a následně dvakrát Vojtěch. Hranice dokázali v závěru pouze korigoval na konečných 5:8 z jejich pohledu.

Komentář asistenta trenéra Macha: V dnešním zápase jsme se poučili z prvního utkání a byli jsme trpělivější. Škoda, že jsme neodskočili na rozdíl více gólů dříve a o zápase mohlo být rozhodnuto už ve druhé třetině. Ale zase to bylo napínavé a zajímavé pro fanoušky. Děkujeme rozhodčím, soupeři a skvělým divákům, kteří dělají vynikající kulisu! Zejména chci poděkovat našim fandům, kteří neváhali vážit cestu a byli našim hnacím motorem za vítězstvím! Těšíme se na soupeře u nás, kde budeme chtít rozhodnout sérii! Jedeme dál! #atlas.ultras #Free.Ferko

FBC Hranice – FBK Atlas Blansko 5:8 (1:1, 1:1, 3:6). Branky: 4x Fedra V., 2x Kučera, 2x Fedra J.

Další utkání baráže se odehrají v pátek 7. a v sobotu 8. dubna od 18 hodin ve Sportovní hale v Kuřimi. Věříme, že si na zápas najde cestu co nejvíce příznivců blanenského florbalu a podpoří Atlas v boji o Národní ligu.