FBK Atlas BlanskoPísek
5:4 po prodl.(2:2,1:0,1:2)
so 14. 10. 2023 19:00 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 6. kolo

Bitvu na Údolní muselo rozhodnout prodloužení, v něm Atlas vybojoval druhý bod

V šestém kole Národní ligy do Blanska přicestoval soupeř z jihočeského Písku. Hosté, stejně jako domácí, jsou nováčkem v soutěži a v dosavadním průběhu se jim příliš nedaří. Po pěti kolech jihočeši připsali jednu výhru s posledním Benešovem a bod za prohru v samostatných nájezdech proti Troopers. Do brány domácího týmu se po zranění vrátil Jan Opletal. Atlas chtěl navázat na dobré výkony z posledních zápasů, kdy v posledních čtyřech zápasech inkasoval vždy shodně čtyři branky a všechny zápasy dokázal zvítězit.

Úvod utkání byl v blanenské režii, když se hned v úvodní minutě dostali do vedení zásluhou Zukala. V páté minutě stejný hráč předvedl krásné freestylové zakončení ze standardní situace a Atlas vedl již o dvě branky. Bohužel pro blanenské přišel jakýsi pocit uspokojení, ale také zlepšený výkon Písku. Mnoho šancí ztroskotalo na dobrých obranách a blocích bránících hráčů. V sedmnácté minutě snížil písecký Králík po nedůrazu blanenských v předbrankovém prostoru a stejný hráč skóre srovnal o dvě minuty později. Do přestávky se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá část pro domácí nezačala dobře, když byl vyloučen Mazáč. Oslabení však blanenští ubránili a měli i několik slibných šancí. Po chybě v rozehrávce hostujícího týmu si pozorný Koštuřík zpracoval míček a naservíroval Kučerovi do odkryté klece. V závěru prostřední části ještě měli blanenští výhodu přesilové hry, kterou však nevyužili i díky dobrým zákrokům hostujícího brankáře.

Do třetí třetiny vstoupil Písek aktivně a brzy se mu podařilo srovnat skóre zásluhou Slunečka. Stejný hráč však zanedlouho fauloval a blanenští měli jedinečnou možnost vzít si vedení zpět. Bohužel ani druhá přesilovka nebyla využita a chvíli po uplynutí trestu přišel i trest pro blanenské, když Šanda po individuální akci poslal Písek do vedení. V pětapadesáté minutě byl navíc vyloučen domácí Čermák a s akciemi blanenských to vypadalo zle. Naštěstí v oslabení několikrát utekli Kučera se Zukalem, kteří společně také zařídili vyrovnání a poslali zápas do prodloužení. V prodloužení byl na míčku výhradně domácí celek a půl minuty před koncem dvojice Kučera – Zukal utkání rozhodla a Atlas si tak připsal extra bod za výhru v prodloužení.

Komentář trenéra Wilczka: Dnes ubojované utkání! Škoda, že jsme nepřidali víc gólů v první třetině, a naopak jsme dostali dva góly a soupeře dostali zbytečně do hry. Sami jsme si mysleli, že to snadno vyhrajeme, což se nám nesmí příště stát! Po opatrné druhé třetině, jsme drželi jednobrankový náskok. Bohužel třetí třetina se nevyvíjela podle našich představ a hr byla zbytečně složitá a neúčelná. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat a v prodloužení jsme si zasloužili bod navíc! Děkujeme rozhodčím, soupeři a úžasným divákům, kteří nás opět neskutečně podporovali a vytvořili neskutečnou atmosféru! Jedeme dál #atlas.ultras

V následujícím ligovém zápase zajíždí mužský tým do Milevska. Zápase se hraje v sobotu 21. října od 19 hodin.

FBK Atlas Blansko – FbC Písek 5:4p (2:2, 1:0, 1:2; 1:0). Branky: 3x Kučera, 2x Zukal.