MohelniceFBK Atlas Blansko
5:12(2:3,2:5,1:4)
so 29. 10. 2022 19:30 @ MSH Mlýnská Mohelnice, Divize, 8. kolo

Bitvu v Mohelnici Atlas zvládl s přehledem

V sobotu 29. října odehrál Atlas důležitý zápas v Mohelnici. Nepříjemný tým domácích, se kterým uhrál v loňské sezóně Atlas pouze dva body za domácí výhru po samostatných nájezdech, se v tabulce před vzájemným zápase nacházel na třetím místě. Bylo tedy jasné, že blanenský tým nečeká vůbec lehká práce.

Úvod přinesl opatrnou hru z obou stran. Bohužel po jednom z odražených míčků se domácí dostali ke střele, která i přes blok blanenských obránců skončila v brance. Blanenské inkasovaný gól nakopl a značně zlepšili svoji hru. Čistým hattrickem se prosadil Kučera a v 16. minutě již Atlas vedl 3:1. Domácí ještě dokázali do první přestávky snížit skóre, když se prosadili v přesilové hře.

Druhá třetina již přinesla aktivní florbal od obou týmů. Domácí pálili na bránu Tenory snad ze všech možných, i nemožných, pozic. Po jedné takové střele domácí vyrovnali. Vedení na stranu Blanska opět překlopil Ducar, po nahrávce Janíka. Ve 34. minutě vstřelil dvě branky František Fedra a blanenští odskočili na rozdíl tří branek. Hra se značně přiostřila, a to především zásluhu rozhodčích, kteří zápasu nechali volnější metr. V závěru druhého dějství domácí snížili, na jejich trefu však reagoval nejdříve, po nahrávce Čermáka, Borek a následně se prosadil Vojtěch Fedra po nahození Crly. Do druhé přestávky tak šli blanenští hráči se čtyřbrankovým náskokem.

Do třetí části vstoupil Atlas výtečně. Ihned z první akce se prosadil František Fedra a uzavřel tak svůj hattrick. Následně byl bohužel vyloučen Žilka a Blansko hrálo v oslabení. Tuto důležitou část zápasu zvládlo. Domácí se rozhodně nevzdali a do blanenské obrany vyslali neuvěřitelné množství střel, které buď zablokovala blanenská obrana, nebo je vyřešil výborný Tenora. V průběhu třetí části se prosadil Kučera a definitivně zlomil odpor Mohelnice. V závěru domácí přece jen dokázali vstřelit branku a snížili tak na konečných 12:5 z pohledu Blanska.

Komentář trenéra Macha: Důležité utkání na hřišti soupeře jsme zvládli s přehledem. Celou dobu jsme měli zápas pod kontrolou a nepouštěli soupeře na dostřel. Opět se potvrdila naše útočná síla. Dnes nám výborně zachytal gólman a jsme rádi, že ať už naskočí do branky kdokoliv, máme tam jistotu. Děkujeme rozhodčím, divákům, a hlavně všem našim hráčům, za dnešní předvedený výkon! Jedeme dál! Atlas!

V dalším kole čeká Atlas tým FBC Letohrad Orel Orlice. Hosté se nachází na 10. místě tabulky a prezentují se spíše defenzivním florbalem. Nenechte si tak uniknout střet týmů z opačných konců tabulky, porovnání defenzivního Letohradu a ofenzivního stylu Atlasu Blansko. Zápas se odehraje 5. listopadu od 19:00 ve sportovní hale v Údolní ulici.

FBC Mohelnice – FBK Atlas Blansko 5:12 (2:3, 2:5, 1:4). Branky: 5x Kučera, 3x Fedra F., Borek, Ducar, Fedra V., Kovařík.