Související zápasy

Blanenskému B týmu se vstup do sezóny nepodařil

V sobotu 17. září se rozjela nová sezóna také blanenské rezervě. Na úvod nečekalo blanenské nic lehkého. Mírnou výhodou mohlo být, že se úvodní turnaj Jihomoravského přeboru odehrál ve sportovní hale v Blansku. Do sestavy se také vrátili některé opory a tým byl doplněn také o juniory.

Úvodní zápas celé soutěže obstaral souboj domácího Atlasu s C týmem Hornets Brno, loňským vítězem této soutěže. Zápas začal ve velkém tempu, když po 72 vteřinách poslal domácí do vedení Hrazdíra. Hosté však téměř okamžitě vyrovnali. V polovině první části po krásné individuální akci vyrovnal Foret. Zápas se začal přiostřovat, přibývalo faulů a po jednom z nich byl vyloučen domácí kapitán Forbelský. Hosté tuto přesilovku bleskově využili a srovnali na 2:2.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu, velice bojovný florbal se spoustou faulů na obou stranách. Bohužel to byl hostující tým, který šel do vedení. Atlas svůj tlak stupňoval. Na branku hostů mířila jedna střela za druhou, tlak hráči Blanska nevyužili a byli to naopak hráči Hornets, kteří z brejku dokázali odskočit na dvoubrankový rozdíl. Závěrečný nápor domácí nevyužili a tak začali sezónu hořkou prohrou.

FBK Atlas Blansko – Hornets Brno ZŠ Horní C 2:4 (2:2, 0:1, 0:1). Branky: Foret, Hrazdíra.

Druhý zápas začal náporem Gepardů. V první minutě šli brněnští hráči do vedení, ve třetí minutě již vedli o dva góly. Hráči Blanska byli po takovém začátku jako opaření. Jejich zlepšenou hru v následných minutách hráči Gepardů opět uzemnili gólem. Zdravé naštvání přetavil Charvát v nahrávku Kovaříkovi na jeho první gól v mužské kategorii a Atlas se dostal na dostřel. Do konce třetiny však blanenští ještě dvakrát inkasovali a po první třetině prohrávali 5:1.

Hráči Gepardů Brno nijak ve snaze nepolevili a dokázali ve druhé třetině náskok třemi góly zvýraznit. V úvodu třetí třetiny dokázal snížit na 2:9, z pohledu Atlasu, Marek Moučka. To však bylo z gólových příspěvků od blanenských vše. Gepardi následně přidali tři góly a odešli ze zápasu jak vítězové.

FBC Gepardi Brno – FBK Atlas Blansko 12:2 (5:1, 3:0, 4:1). Branky: Kovařík, Moučka.

Příští turnaj odehraje blanenský B tým 2. října v brněnských Tuřanech. Soupeři budou Florec Brno a VVSK MZLU Brno. Následně se na témže místě utká A tým v divizním utkání proti Hornets Brno ZŠ Horn