Související zápasy

Blanenský Atlas musí odvracet dva mečboly Olomouce

O víkendu 25. a 26 února se v Blansku odehrály první dva zápasy play-up série mezi domácím Atlasem a hosty z Olomouce. Domácí tým šel do série jako nejlepší celek ze všech divizí, s 240 vstřelenými góly. Hosté z hanácké metropole se v tabulce divize E umístili na třetím místě za Zlínem a Třincem. Bodově táhnul olomoucké především kanonýr Macháček, který však v Blansku nenastoupil ani k jednomu zápasu.

Úvodní utkání začalo v bouřlivé atmosféře nervózně. Oba týmy nechtěly ze začátku udělat chybu a snažily se držet míček. Jako první udeřili hosté, když se po střele z dálky prosadil Kopecký. Skóre se měnilo podruhé, když za domácí dokázal srovnat Kučera po nahrávce Borka. Blanenský tým dostal brzy příležitost v přesilové hře a v samotném konci této přesilovky se prosadil Vojtěch Fedra. Stejný hráč o minutu později poslal blanenské do dvoubrankového vedení. Druhá část začala o poznání aktivněji, blanenský tým začal olomoucké napadat a těm tato hra příliš nesvědčila. V další přesilovce se prosadil Kučera po nahrávce Fedry a aktivní druhou třetinu podtrhl Kučera svým třetím gólem, když se prosadil v oslabení.

Třetí část začala pro blanenské hrozivě. Nejdříve snížil z rychlého protiútoku Kopecký a stejný hráč následně přidal další branku v přesilové hře. Začátek hrůzy dokonal obdržený gól v blanenské přesilovce a olomoucké FBS již bylo na dostřel jediné branky. Nervozita byla zřetelná, Hanáci se snažili zápas vyrovnat a blanenský tým urputně bránil. V čase 59:48 se olomouckým podařilo prorazit obraný val Blanska a poslat utkání do prodloužení.

Aktivní hra pokračovala i v prodloužení, kdy byli diváci svědky šancí na obou stranách. V deseti minutách branka nepřišla a na řadě byly samostatné nájezdy. V prvních pěti sériích se prosadil pouze olomoucký Kopelec a blanenský Frýdek. V šesté sérii nájezdů se olomoucký Kopelec prosadil znovu, bohužel domácí Kučera orazítkoval pouze tyč a první bod v sérii vybojovala Olomouc.

Komentář vedoucího družstva Frýdka: Dnes jsme byli svědky velmi vyrovnaného zápasu. První dvě třetiny jsme byli daleko efektivnější v zakončení, což se také promítlo do skóre před třetí třetinou. Poslední třetina byla herně vyrovnaná, ale góly dávala jen Olomouc, přičemž, ale David chytal fantasticky. Prodloužení se hrálo opatrně na obou stranách, ale šance se objevovaly na každé straně. V nájezdech bych chtěl vyzdvihnout především oba výkony brankářů. Děkujeme soupeři, rozhodčím, a především našim fantastickým divákům. #atlas.ultras #freeferko

FBK Atlas Blansko – FBS Olomouc 5:6 (3:1, 2:0, 0:4; 0:1). Branky: 3x Kučera, 2x Fedra V.

Druhé utkání série play-up začalo v podobném duchu. Typický zápas play-up, kdy oba týmy hrály ze zatažených obran s minimem chyb prolomil až po dobrém napadání třetí blanenské formace Jakub Fedra, který skvěle našel místo nad nohou olomouckého brankáře. Taktická partie pokračovala i ve druhé části. Ve 27. minutě si hosté dobře vyměnili míček a do odkryté Opletalovi svatyně dokázali vyrovnat. Následně se na hřišti výrazně přitvrdilo. Nejdříve se hrálo ve čtyřech, což blanenským svědčilo, jelikož se prosadil František Fedra a poslal domácí do vedení, následně se dokonce pokračovalo ve hře 3 na 3. Obě tyto netradiční situace již další branky nepřinesly. Změna skóre nastala o chvíli později, když se prosadil po teči hostující Pecha a srovnal stav utkání. Na konci druhé části ještě dokázal domácí Opletal zklikvidovat trestné střílení Kopelce.

Ve třetí třetině se pokračovalo v opatrné hře. Oba týmy se snažily zápas rozhodnout, ale zároveň nechtěly udělat fatální chybu. Po jedné z nevinných rozehrávek z rohu se ke střele od mantinelu dostal olomoucký Kratochvíl a překlopil skóre na stranu hostů. Závěrečný tlak blanenských byl ovlivněn dvěma vyloučeními domácího týmu a, i přes snahu zápas vyrovnat při hře bez brankáře, si druhý bod v sérii opět připsal tým z Olomouce.

Komentář vedoucího družstva Frýdka: Dnešní utkání byla velká taktická bitva. Ani jeden tým nechtěl utkání ztratit zbytečnou chybou. Dvakrát jsme dokázali vést, ovšem ani jednou jsme nedokázali navázat další brankou a odskočit. Vyrovnaný zápas, ve kterém výborně zachytali brankáři, se rozhodoval v maličkostech. Děkujeme soupeři, rozhodčím a fantastickým divákům za skvělou atmosféru. My do Blanska sérii vrátíme! #atlas.ultras #freeferko

FBK Atlas Blansko – FBS Olomouc 2:3 (1:0, 1:2, 0:1). Branky: Fedra F., Fedra J.

Blanenský tým čeká těžká práce, v Olomouci musí zlepšit svůj výkon a dvakrát vyhrát, aby si vynutil pátý zápas na domácím hřišti. Celý tým bude velice rád, když si blanenští fanoušci najdou cestu do olomoucké Čajkarény. Sobotní zápas se hraje již od 13:30, případné nedělní čtvrté utkání od 16:00 na stejném místě. Děkujeme všem fantastickým divákům za podporu při domácích utkáních!