Blansko v poháru dále postupuje

Sobota 3. září byla dalším dnem, kdy pokračoval Pohár Českého florbalu. Ve 3. Kole zajížděl Atlas do Jihlavy. Soupeři se dobře znali, jelikož hrají stejnou soutěž. Domácí tým prošel ve druhém kole přes Dobrušku a rozhodně chtěl v pohárové soutěži pokračovat.

Od první minuty se však hrál nepřesný florbal. Hráčům Blanska dělala problém jihlavská palubovka a užší hřiště. V třetině plné nepřesností nakonec padly dvě branky na každé straně.

Druhá třetina již byla naprosto odlišná. Blanenští se semkli a šli si tvrdě za vítězstvím a postupem. Soupeře začali hráči Atlasu přehrávat ve všech aspektech hry. Po dvou gólech juniora Polácha a trefě kanonýrka Vojtěcha Fedry šel Atlas do vedení 5:3. V poslední části zápasu Atlas udržoval dvoubrankové vedení. Soupeře sice jednou pustil na rozdíl jediné branky, ale na dostřel byli domácí pouze 2 minuty.

Komentář trenéra Macha: V první polovině vyrovnané utkání rozhodla lepší produktivita na naší straně. Oproti předchozímu kolu jsme se zlepšili ve všech herních činnostech. Děkujeme soupeři, divákům a rozhodčím a připravíme se na další kolo.

Atlas Blansko čeká ve 4. kole Poháru Českého florbalu soupeř z Jaroměře. Předběžné datum zápasu je stanoveno na 28. září.

Andone SK Jihlava – FBK Atlas Blansko 6:8 (2:2, 1:3, 3:3)
Branky: 3x Fedra V., 2x Polách, Fedra F., Kunstmüller, Navrátil O.