FBK Atlas BlanskoSkuteč
15:5(2:1,5:2,8:2)
so 24. 9. 2022 17:30 @ TJ ČKD Blansko, Divize, 3. kolo

Body zůstaly v Blansku po dvacetigólovém představení

Sobota 24. září patřila v blanenské hale na Údolní ulici florbalu. Od rána se zde hrál turnaj 2. ligy dorostenců, na kterém domácí Atlas vyšel bodově na prázdno. Odpoledne již pokračovala divize D zápasem mezi domácím Atlasem Blansko a hosty ze Skutče.

Od samého začátku Atlas na hosty vlétl a již na konci první minuty vedl po gólech Kučery a Ducara 2:0. Hostující tým se z úvodního tlaku oklepal, nabídnuté trestné střílení ještě výtečně zlikvidoval Tenora, následně však hosté snížili. Třetina ve vysokém tempu další branky nepřinesla, i když šancí bylo požehnaně, a tak se do první pauzy šlo s jednobrankovým vedením domácích.

Druhá třetina začala poklidněji, vyčkávání obou týmu na brankovou příležitost utnul domácí Svoboda. Nastartoval pasáž, kdy během dvou minut a dvaceti vteřin padlo 5 branek. Za domácí se trefil dvakrát Vojtěch Fedra a druhý gól v utkání vstřelil Ducar. Sedmý gól domácích přidal, po pasáži s velkými šancemi, Kučera. Do pauzy ještě hosté snížili výstavní ranou do šibenice.

Gólově nejbohatší část zápasu otevřel umístěnou střelou Žilka. Hosté se zápasem ještě chtěli něco udělat a otevřeli hru, což ovšem byla voda na mlýn pro domácí. Hattrick zkompletoval Kučera, Vojtěch Fedra i Milan Ducar a rázem z toho bylo vedení 12:4. Domácí tým však neměl dost, po jedné z akcí se prosadil také Janík a výbornou formu potvrdil Kučera, který byl opravdu hladový po gólech a uzavřel svůj druhý hattrick v zápase. Poslední slovo měli však hosté, kteří po jedné z chyb v rozehrávce upravili na konečných 15:5. Po celý zápas byla v hale fantastická atmosféra, kterou tvořil především domácí kotel.

Komentář asistenta trenéra Crly: Zápas ukázal, že jsme hráli v roli favorita postupem času jsme převzali kontrolu zápasu a proměňovali vytvořené šance. Výborný týmový výkon. Poděkování patří všem divákům, kteří si našli na zápas cestu, děkujeme. Vidíme se ve středu!!!!

Blanenský tým čeká v dalším kole Hornets Brno ZŠ Horní. Zápas se odehraje v neděli 2. října od 17 hodin v brněnských Tuřanech. Ještě před tímto zápasem však hráči Atlasu odehrají pohárové utkání. Ve středu 28. září přivítají na domácí půdě TJ Sokol Jaroměř. Zápas začíná v 17:00, všichni jste srdečně zváni!

FBK Atlas Blansko – FbC Skuteč 15:5 (2:1, 5:2, 8:2). Branky: 6x Kučera, 3x Ducar, 3x Fedra V., Janík, Svoboda, Žilka.