FBK Atlas BlanskoSvětlá n/S
12:4(1:2,2:2,9:0)
ne 13. 11. 2022 17:00 @ TJ ČKD Blansko, Divize, 10. kolo

Devět branek ve třetí části rozhodlo o udržení neporazitelnosti

Neděle 13. listopadu patřila v blanenské hale v Údolní ulici florbalu. Do Blanska tentokrát přijel nováček divize D, tým z kraje Vysočina, Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Soupeř, který se v prozatímní tabulce nachází na samotném spodku tabulky, přijel do Blanska s odhodláním odvést si další body. Svoji premiéru v letošní sezóně si v domácí brance odbyl Jan Žabka, do zápasu také nastoupil nováček domácí sestavy Michal Bělaška.

Utkání začalo aktivní hrou domácích. Od úvodního hvizdu Blansko napadalo soupeře po celém hřišti, ten se s hrou domácích nedokázal vypořádat a zvládl pouze vyhazovat. Skóre otevřel Janík, který svým napadáním sebral obránci míček na středu a přízemní střelou vsítil branku. Hostující tým tento gól nakopl a s aktivní hrou domácích se poměrně slušně vyrovnali. Brzy hosté vyrovnali také skóre, když domácího brankáře se štěstím překonal Čapek. Aktivní a trpělivá hra přinášela blanenským mnoho šancí, které však zůstaly nevyužity. Ke konci první části hráči Světlé rozvlnili domácí síť podruhé a po první třetině vedli.

Druhou část začal domácí tým stejně aktivně, bohužel však brzy blanenští inkasovali dva rychlé góly. Stažení hry na dvě formace pomohlo blanenským a bleskově se prosadil František Fedra. Následně dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou využil Kučera, po pěkné kombinaci a nahrávce Bělašky. Po zbytek druhé části domácí drželi soupeře v tlaku, měli spoustu šancí, ale vyrovnat se jim nepodařilo

Po druhé přestávce Atlas, s několika změnami v sestavě, na soupeře doslova vlétl. Vyrovnat dokázal Vojtěch Fedra, na něj navázali, svým premiérovým gólem, Bělaška, Kučera a opět Bělaška. Značně otřesený soupeř si po čtyřgólové smršti během čtyř minut vzal oddechový čas. Mírnou nadějí byl pro hosty faul Crly, který tak poslal svůj tým do oslabení. V oslabení měly šance oba týmy, ovšem ani jeden z nich se neprosadil. Na 8:4 zvyšoval Vojtěch Fedra po výborné nahrávce Frýdka. Nesportovní chování Daniela Žilky však domácí opět poslalo do oslabení a dalo šanci hostům na zvrat. Poměrně rychle oslabení využil Kučera a zvýšil na 9:4, ve stejném oslabení se také prosadil Janík po přiťuknutí Borka. Při návratu z trestné lavice se Žilka zapojil do kombinace a narýsoval pas na Bělašku, který tak v premiérovém zápasu za domácí tým uzavřel hattrick. Poslední branku celého zápasu vstřelil Jakub Fedra po výborném přechodu domácích do útoku a nahrávce Janíka.

Komentář trenéra Macha: První dvě třetiny to nebyl úplně přesvědčivý výkon. Chyběla nám mezihra a více klidu štěstí v koncovce. Poslední třetinu jsme trochu oživili naši hru pár změnami v sestavě a na hřišti jsme dominovali. Výsledek nicméně úplně neodpovídá předvedené hře. Do příštího zápasu se musíme zlepšit. Děkujeme soupeři, rozhodčím a našim skvělým fanouškům! Jedeme dál! #atlas.ultras

V příštím zápase čeká Atlas druhé regionální derby. V zápase dvou neporažených týmů zajíždí do Znojma. Zápas se hraje v neděli 20. listopadu od 17 hodin. V domácím prostředí se blanenští představí o týden později, 27. listopadu od 18 hodin, kdy vyzvou Jihlavu.

FBK Atlas Blansko – Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 12:4 (1:2, 2:2, 9:0). Branky: 3x Kučera, 3x Bělaška, 2x Fedra V., 2x Janík, Fedra F., Fedra J.