Související zápasy

florbalový klub
55_20230116_112820.jpg

Dobrá výkonnost dorostencům zajistila tři body

V neděli 15. ledna zajížděl tým dorostenců na své zápasy do Tuřan. V premiérovém představení v prvním výkonnostním koši čekaly na blanenské týmy Hornets Brno ZŠ Horní a, lídr celé soutěže, Bulldogs Brno Orange.

Atlas do zápasu nevstoupil dobře, po zbytečných ztrátách se dostali brněnští hráči dvakrát do samostatného úniku a dvakrát dokázali skórovat. Snížení zaznamenal Konečný, ovšem Hornets opět zareagovali vstřelenou brankou. Dvoubranková ztráta však blanenské nakopla a dokázali výsledek zápasu otočit ještě v první části. Bohužel první osmigólovou třetinu uzavřeli Hornets vyrovnávacím gólem. Druhá část dlouho branku nepřinesla, skóre změnil Nechuta přesnou střelou z poloviny hřiště, na kterého následně navázali Konečný a Pernica. Když se na začátku třetí části prosadil Zemánek, vedl již Atlas 8:5 a zápas kontroloval. Jak to již v této kategorii bývá, zbytečné chyby dovolily brněnským snížit na rozdíl jedné branky. V závěru dokázal blanenský tým náskok udržet a o gól zvítězil.

Hornets Brno ZŠ Horní – FBK Atlas Blansko 7:8 (4:4, 1:3, 2:1). Branky: 2x Konečný, 2x Pernica, 2x Zemánek, Jeřábek, Nechuta.

Zápas odstartoval opatrnou hrou z obou stran, více na míčku se držel tým Bulldogs, ovšem nebezpečné brejky blanenských dělaly obraně Brna problém. Osm sekund před koncem první části dokázal v přesilové hře poslat blanenské do vedení Jeřábek. Přesilovky, které jsou Achillovou patou blanenského týmu se postupně mění na velice silnou zbraň. Druhá část se nesla ve stejném duchu jako první, dobře organizované obrany dokázaly výborně blokovat střely. Bohužel srovnání přinesl brněnským Buldokům blanenský Hlaváček, který si nešťastně vstřelil vlastní branku. Chybu však vzápětí napravil, když rozjel gólovou akci na jejímž konci byl Holík. Bulldogs opět dokázali dorovnat a následně i překlopit stav utkání na svoji stranu, když se z brejku prosadil jeden z útočníků. Ve třetí části nezbývalo Atlasu nic jiného, než hru otevřít a snažit se zápas zdramatizovat. Do otevřené obrany však chodilo více a více brejků a brněnský tým trestal.

FBK Atlas BlanskoBulldogs Brno Orange 2:6 (1:0, 1:3, 0:3). Branky: Holík, Jeřábek.

Komentář trenéra Janíka: Moc jsme nevěděli, co očekávat od soupeřů a musím kluky pochválit, jelikož předvedli opravdu solidní výkony. Chyb jsme se samozřejmě nevyvarovali, ale je super, že hrajeme co chceme a kluci plní co mají. Poměrně velká bolest je však proměňování šancí, které nás dnes možná připravily o body navíc. Těším se na příští turnaj, kde budeme chtít urvat další body a udržet se v prvním koši, jelikož další pokračování ligy pořádáme doma.

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 29. ledna v Tuřanech. Soupeři blanenských budou FBC Gepardi Brno a ŠSK ZŠ Očovská Hodonín.