Související zápasy

Dorost doma utrpěl dvě vysoké porážky

V sobotu 11. února odehrál tým blanenského dorostu dva zápasy na domácí půdě. Nejdříve je čekal tým brněnských Bulldogs a následně ŠSK ZŠ Očovská Hodonín.

Zápas s Bulldogs začal ve vlažném tempu, oba týmy spíše vyčkávaly, co předvede soupeř. První střely a šance si připsali brněnští, kteří však ztroskotali na domácí obraně. Úvodní branka utkání padla až 17 vteřin před koncem první části, kdy zaváhání v domácí obraně dokázali Bulldogs využít. Druhá část se nesla v podobném duchu, Atlas byl kompaktní v obraně a Bulldogs marně obléhali domácí branku. Ve 25. a 27. minutě však domácí opět vytvořili mezery ve své jinak dobře organizované obraně a brněnský tým odskočil na rozdíl tří branek. V závěrečné části blanenský tým otevřel hru, ale bohužel z vyššího počtu střel nedokázal vstřelit branku, a naopak čtyřikrát inkasoval.

FBK Atlas BlanskoBulldogs Brno Orange 0:7 (0:1, 0:2, 0:4).

Utkání s Hodonínem začalo podobně jako s Bulldogs. Blanenský Atlas vyčkával na své polovině, co dokáží hodonínští vymyslet. Po zaváhání blanenského brankáře se dokázali dostat hodonínští do vedení. Atlas však obraz hry vyrovnal a tlačil se do zakončení, bohužel však do konce třetiny inkasoval ještě jednou. Druhá část začala špatně, dva rychle inkasované góly však blanenské nabudily a zbytek druhé části přinesl zřejmě nejlepší pasáž ze strany blanenských. Nejdříve snížil přesnou střelou Alexa, následně na dvě trefy Hodonína reagoval Pernica. Třetí část by blanenští nejraději nehráli, totální herní dominance hodonínského týmu se přenesla i do skóre a zápas skončil až krutým výsledkem pro Blansko.

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín – FBK Atlas Blansko 16:3 (2:0, 4:2, 10:1). Branky: Alexa, Franc, Pernica.

Komentář trenéra Janíka: V obou zápasech jsme dokázali do půlky držet krok a pak nás soupeři jasně přehráli. Malá produktivita z naší strany, bohužel. Je potřeba pracovat dále a na příštím turnaji předvést lepší výkon.

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 25. února v blanenské hale v Údolní ulici. Soupeři blanenského Atlasu budou Aligators U16 a FBC Dragons.