Související zápasy

florbalový klub

Dorost na domácím hřišti dvakrát vyhrál, veteráni bodovat nedokázali

Svá první utkání v novém roce o víkendu sehrály týmy elévů, dorostenců a veteránů. Elévové se představili v sobotu na turnaji ve Slavkově, kde sehráli pěkné zápasy se soupeři z Brna, Slavkova a Strážnice. Dorostenecký tým na domácím hřišti přivítal dva brněnské celky. Veteráni o body bojovali v Holešově.

Dorostenci v úvodním utkání vyzvali Hornets Brno ZŠ Horní a od začátku se zdálo, že v utkání budou mít navrch právě soupeři z Brna. Ve dvaadvacáté minutě však snížil na 1:3 Nechuta a zavelel k obratu. Do konce druhé části sice Atlas inkasoval, ale také se dokázal prosadit Alexa a znovu Nechuta a blanenští ztráceli na soupeře pouze jednu branku. Z kraje třetí části Nechuta uzavřel hattrick a srovnal stav utkání. Vyrovnaný souboj skončil po třech třetinách remízou a rozhodnout musely samostatné nájezdy. Rozstřel měl pouze dva úspěšné střelce, brněnského Šafránka a blanenského Alexu. Druhý zmíněný dokázal proměnit o jeden nájezd více a v páté sérii rozhodnul.

Druhý zápas proti Troopers Black měl odlišný průběh. Od úvodu se hrál vyrovnaný zápas, který na svoji stranu překlopili blanenští v závěru první části, kdy se prosadili Nečas s Dvořákem a Atlas vedl 3:1. Ve druhé části oba týmy přidaly jednu branku a v závěrečné třetině se sice hráči Troopers dotáhli na rozdíl jediné branky, srovnat se jim však nepodařilo.

FBK Atlas Blansko – Hornets Brno ZŠ Horní 5:4 (0:2, 3:2, 1:0) Branky: 3x Nechuta, Alexa, rozhod. Náj. Alexa.

Troopers Black – FBK Atlas Blansko 3:4 (1:3, 1:1, 1:0) Branky: Dvořák, Frýdek, Nečas, Novotný.

Veteráni nejdříve vyzvali druhý tým tabulky TJ Znojmo LAUFEN CZ a od začátku bylo na hřišti vidět, kdo zápas vyhraje. V úvodním dějství se dokázal za blanenský tým prosadit Zouhar, to však bylo z blanenského pohledu vše a znojemský tým postupně náskok navyšoval.

Druhé utkání s domácím Holešovem mělo být podstatně vyrovnanější. V první části se domácí Holešov prosadil dvakrát, následně dokázal za Atlas snížit Bezděk. Vyrovnané utkání se hrálo po celou druhou část, domácí však dokázali přidat dvě branky. Ve třetí části se blanenský tým snažil zápas zvrátit, bohužel však čtyřikrát inkasoval a z Holešova tak neveze ani bod.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBK Atlas Blansko 18:1 (4:1, 5:0, 9:0). Branka: Zouhar.

FBK Atlas Blansko – Florbal Holešov 2:8 (0:2, 1:2, 1:4). Branky: Bezděk, Syrový.

V dalších zápasech se veteráni představí 17. února ve Znojmě, dorostenci budou chtít navázat na úspěšný vstup do nového roku v brněnských Maloměřicích, kde se utkají 28. ledna se Vsetínem a Kroměříží.