Související zápasy

florbalový klub

Dorostenci dokázali v Brně bodovat, veteráni připsali výhru

V sobotu 25. března se blanenský dorost představil v turnaji druhého výkonnostního koše na brněnské hale VUT. Soupeřem jim pro tentokrát byly týmy FBC Dragons a Bulldogs Brno Black. Ve stejný čas se představili veteráni v Olomouci.

Úvod utkání s Dragons vyšel blanenským výborně. Již po 65 vteřinách poslal blanenské, po nahrávce Kyzlinka, do vedení Matěj Konečný. Bohužel však blanenský tým neodkázal přidat další branku, a naopak kyjovský tým dvakrát potrestal blanenské. V osmé minutě však Atlas využil přesilovou hru z hole Jeřábka a stav byl opět vyrovnaný. Když už vypadalo, že po první části bude stav srovnaný, tak nenápadná střela od jednoho z hráčů Dragons skončila v síti. Ve druhé části se i přes množství šancí dokázali prosadit pouze kyjovští a odskočili na rozdíl dvou branek. Ve třetím dějství nejdříve snížil Nechuta, ovšem poté Dragons zasypali branku Blanska několika góly a další branka Nechuty již byla pouze kosmetickou úpravou.

FBK Atlas Blansko – FBC Dragons 4:9 (2:3, 0:1, 2:5). Branky: 2x Nechuta, Jeřábek, Konečný.

Dobrý start měl blanenský tým i ve druhém utkání. Ve třetí minutě poslal Atlas do vedení Nechuta. Od prvních minut se hrála spíše defenzivní partie, ve které měl Atlas více ze hry, ale nedokázal převahu potvrdit. Na začátku druhé části dokázali Bulldogs srovnat, ovšem ihned reagoval Holík a poslal blanenské do vedení. Výborné bloky obou týmů dopustily už jen jednu změnu skóre. Blanenský Kobylka uzavřel zápas střelou pod horní tyč.

Bulldogs Brno Black – FBK Atlas Blansko 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Branky: Holík, Kobylka, Nechuta.

Dorostenci svoji sezónu uzavřou 15. dubna opět na brněnském VUT. Soupeřem budou týmy K1 Florbal Židenice a Sokol Brno I EMKOCase GulliversB.

Veteráni odehráli svůj šestnáctý letošní zápas v Olomouci. V utkání proti Aligators se očekával vyrovnaný průběh, zvláště při pohledu na blanenskou soupisku, jelikož Atlas k utkání odcestoval pouze s jedním hráčem na střídání. Úvodní část vyrovnaného utkání dopadla smírně, oba týmy se jednou prosadily. Ve druhé části blanenský tým využil nejdříve trestného střílení a následně i přesilové hry a šel do vedení. Vedení si ve třetí třetině již zkušeně pohlídal a připsal si i v okleštěné sestavě tři body.

FBK Atlas Blansko – Aligators Klobouky 8:4 (1:1, 2:1, 5:2). Branky: 3x Bezděk, 2x Doležel, 2x Charvát, Pivoda.