Související zápasy

florbalový klub
88_20230424_155630.jpg

Dorostenci končí sezónu s poloviční úspěšností

V sobotu 15. dubna odehrál blanenský dorostenecký tým svůj poslední turnaj v sezóně. Na brněnské hale VUT se představil proti týmu K1 Florbal Židenice a Sokol Brno I EMKOCase GulliversB.

Zápas s K1 Florbal Židenice začal opatrně. Oba týmy hrály z dobře zformovaných obran, kde mnoho střel skončilo právě v bloku obránců. Blanenský tým šel přece jen do vedení, když se prosadil Jeřábek po nahrávce Zemánka. Opatrný florbal pokračoval i ve druhé části, kde ovšem přibylo šancí na obou stranách. Druhou branku utkání vstřelil Kobylka, kterému nahrával Zemánek a připsal si druhou gólovou asistenci. Postupem času se hra zlepšovala na obou stranách a oba týmy se snažily vstřelit branku. Byl to opět Atlas, který zvýšil a opět u toho byl Zemánek, který tentokrát branku vstřelil po nahrávce Konečného. Blanenský gólový účet uzavřel opět Zemánek, který zvýšil již na 4:0. V závěru se podařilo židenickým pouze snížit.

FBK Atlas Blansko – K1 Florbal Židenice 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Branky: 2x Zemánek, Jeřábek, Kobylka.

Opatrný start měl i poslední duel blanenského týmu. Po úvodní oťukávací pasáži se prosadil blanenský Nechuta. Dobře organizovaná hra blanenských blokovala nebezpečné pokusy GulliversB. Ve druhé části však brněnský tým dokázal vývoj utkání otočit a po dvou třetinách vedl. Ve třetí části se však rozjel brankostroj, blanenský tým otevřel hru a brněnští bohužel trestali, přidali hned 9 gólů, blanenští pouze tři. Vyrovnané utkání tak skončilo s hrozivě vypadajícím výsledkem.

Sokol Brno I EMKOCase GulliversB – FBK Atlas Blansko 11:4 (0:1, 2:0, 9:3). Branky: 2x Nechuta, Jeřábek, Pernica.