Související zápasy

florbalový klub

Dorostenci na domácím hřišti bez bodu

V sobotu 24. září se rozjela nová sezóna i pro tým dorostenců. Na domácím hřišti přivítali, stejně jako junioři, ŠSK ZŠ Očovská Hodonín a Hornets Brno ZŠ Horní. Stejně jako 2. liga juniorů se i 2. liga dorostenců hraje tzv. košovým systémem. Atlas Blansko je umístěn do druhého koše.

Úvodní zápas nezačal dobře. Prakticky z první střely Hodonína domácí brankář kapituloval. Zlepšená hra blanenských nesla ovoce a hra se vyrovnala. Několik samostatných úniků však Blansko nevyužilo. V nabídnuté přesilovce se blanenští neprosadili, a naopak sami inkasovali. Hororovou druhou třetinu začali hodonínští třemi góly, na které dokázal zareagovat blanenský Zemánek. V tu chvíli však hráči Hodonína měli již zápas plně pod kontrolou a jen zřídka nechali blanenské zaútočit. Poslední část začala náporem Blanska, který vyústil ve dva rychlé góly, kdy se prosadili Jeřábek a Pernica. Bohužel se další góly přidat nepodařilo a do otevřené obrany ještě dvakrát udeřil soupeř. V prvním zápase tak blanenský tým podlehl Hodonínu 9:3.

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín – FBK Atlas Blansko 9:3 (2:0, 5:1, 2:2). Branky: Jeřábek, Pernica, Zemánek.

Druhé utkání proti Hornets Brno ZŠ Horní začalo opatrnou hrou z obou stran. První se prosadili brněnští, na které však reagoval domácí Holík a otevřel si střelecký účet. Na konci první části se po vzájemné potyčce dohrávalo ve čtyřech. Hru 4 na 4 domácí Atlas absolutně nezvládl a inkasoval 3 góly v rozmezí 53 vteřin. Mizerná druhá třetina pokračovala dalšími dvěma góly. Lehkou korekci zařídil do druhé přestávky Nečas. Do třetí třetiny nastoupil Atlas aktivně, s odhodláním otočit. Hráči Hornets si však zápas, bohužel pro domácí, ve třetí třetině pohlídali. Stanislav Holík zkompletoval hattrick, prosadil se i Jeřábek. Bohužel na zdramatizování to nestačilo a Atlas v zápase podlehl.

FBK Atlas Blansko Hornets Brno ZŠ Horní 5:10 (1:1, 1:6, 3:3). Branky: 3x Holík, Jeřábek, Nečas.

Komentář trenéra Janíka: Absolutně jsme nevěděli, co od zápasů očekávat. Prakticky celý nový tým, spoustu nových kluků, herní projev tak nebyl nic moc a čeká nás spoustu práce. Bohužel střídáme solidní pasáže a totální nesmysly, které nás stály oba zápasy. Nevěšíme hlavy a budeme pracovat dál. Klukům díky za bojovnost.

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 8. října. v Dubňanech. Soupeři budou Aligators U16 a K1 Florbal Židenice.