Související zápasy

Dorostenci si v Kyjově otevřeli střelnici

V sobotu 19. listopadu zajížděli dorostenci na své další zápasy, tentokrát do Kyjova. Ve dvou zápasech je tentokrát čekaly týmy Bulldogs Brno Black a TJ. Sokol Břeclav.

Úvod zápasu proti Bulldogs byl opatrný, to ovšem změnila pátá minuta, kdy se prosadil Holík. Na něj navázal Hlaváček a přišlo uklidnění na hokejky blanenských. V desáté minutě se prosadil Jeřábek po krásné individuální akci. Následovala pasáž, kdy blanenský tým vstřelil tři branky. V rozmezí 54 vteřin se prosadili Hlaváček, Zemánek a Konečný a Atlas vedl již o 6 branek. Brněnský tým si vzal oddechový čas a záhy po něm snížil stav. Druhá třetina již nepřinesla tolik branek, blanenský tým s pohodovým náskokem zkoušel různé herní situace a možnosti. Prosadil se pouze Jeřábek. Třetí část začalo Blansko výborně, po nahrávce Kyzlinka se prosadil Zemánek. Blanenský tým spálil poměrně dost šancí a v závěru zápasu dvakrát zafungovala spolupráce Kyzlink – Konečný, kdy první jmenovaný vstřelil gól a druhý nahrával. Celkový dobrý výkon vyústil ve výhru 10:3.

FBK Atlas BlanskoBulldogs Brno Black 10:3 (6:1, 1:1, 3:1). Branky: 2x Hlaváček, 2x Jeřábek, 2x Kyzlink, 2x Zemánek, Holík, Konečný.

Utkání s Břeclaví měl Atlas od začátku pod kontrolou. V čase 2:17 se prosadil přesnou střelou Nečas, tři vteřiny po něm, ihned po buly, zvýšil Jeřábek. Následně se dvakrát prosadil Holík. Po brankách Navrátila a Hlaváčka vedl Atlas již 6:0. První střela na bránu blanenských přiletěla až ke konci první části, pohotově ji zlikvidoval Chabiča. Ve druhé třetině břeclavský tým zkusil sympatický a překvapivý tah, hru bez brankáře. Po mírném překvapení blanenských hráčů se však se situací vypořádali po svém, ve druhé třetině vstřelil tři branky Jeřábek, dvě Zemánek a branku si připsal také Konečný. Třetí část zápasu blanenští hráli pěkný kombinační florbal, kterému však chyběl větší klid na hokejkách. Prosadil se dvakrát Alexa a jednou Hlaváček. Celkově tak Atlas odešel ze zápasu s jasnou výhrou o patnáct branek.

TJ. Sokol Břeclav – FBK Atlas Blansko 0:15 (0:6, 0:6, 0:3). Branky: 4x Jeřábek, 2x Alexa, 2x Hlaváček, 2x Holík, 2x Zemánek, Konečný, Navrátil, Nečas.

Komentář trenéra Janíka: Dnes jsme si jeli pro šest bodů, které jsme si také zaslouženě odvezli. Velká produktivita našich hráčů přispěla tomu, že oba zápasy se dokázali rozhodnout v první třetině. Je ovšem pravda, že mohlo být mnohem víc, než ‚,jen‘‘ 25 vstřelených gólů. Těším se na příští turnaj, kde nás opět čekají soupeři z druhého koše.

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 3. prosince. V Pohořelicích je čeká Florbal Hodonín a Hattrick Brno B.