FBK Atlas BlanskoTroopers
4:5(1:2,2:1,1:2)
so 25. 11. 2023 19:30 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 12. kolo

Druhá domácí porážka, Troopers okradly blanenský Atlas o body

Ve dvanáctém kole Národní ligy západ se diváci mohli těšit na atraktivní duel. Čtvrté Blansko hostilo v jihomoravském derby šesté Troopers. Hosty bodově táhne především Voltner s Trávníčkem, produktivní je však také Fajt, který zapsal za tři utkání 7 bodů. V domácí sestavě se znovu představil Michal Bělaška, který do Blanska přestoupil z Přerova.

Zápas začal v opravdu vysokém tempu a na míčku byli aktivnější domácí, kteří hned v prvním střídání otevřeli skóre, prosadil se Zukal. Ještě v první minutě však bylo srovnáno, když chybu v domácích potrestal Gregor. V šesté minutě se poprvé vylučovalo, bohužel na domácí straně. Hosté nabídnutou šanci využili a otočili skóre utkání. Strhující tempo utkání pokračovalo ve zbytku první části, ovšem další gól již diváci neviděli.

Druhá část nezačala pro domácí příliš dobře, když se hned ve druhé minutě prosadil Fajt a poslal Troopers do uklidňujícího vedení o dvě branky. Následně měli hosté možnost zahrávat trestné střílení, které však hostující hráč neproměnil. Od nepovedeného začátku se Atlas odrazil a ke zlepšení výkonu zavelel kapitán Janík, který snížil po dobré práci Borka a výhozu Tenory. V polovině zápasu srovnal skóre utkání po krásné střele Bělaška. V závěru druhé hrací části byla nabídnuta přesilová hra i domácím. I přes několik slibných šancí však zůstala nevyužita a do šatny se šlo za vyrovnaného stavu.

Ani úvod třetí části blanenským nevyšel, ve třetí minutě se dostali hosté opět do vedení. V následném průběhu třetí části se blanenští snažili utkání zvrátit na svoji stranu, měli k dispozici dvě přesilové hry, ale bohužel branka nepadla. V tlaku, který následoval po druhé početní převaze, však blanenští přece jen dokázali skórovat a utkání srovnat. Vyrovnaný stav však netrval ani minutu, když se podruhé ve třetí části prosadil Trávníček. Atlas se v závěru dostal k drtivému tlaku, který byl umocněn hrou bez brankáře, bohužel i přes několik slibných situací se srovnat nepodařilo.

Komentář trenéra Macha: Derby, jak se patří, bohužel se šťastným koncem pro soupeře. Dnes nás trápila koncovka a neproměňování šancí, kterých jsme si vytvořili dost. V tom nás soupeř předčil. Musíme se poučit z chyb, které děláme a do příštího zápasu nastoupit s tím, že ztracené body přivezeme tentokrát z venku. Soutěž je vyrovnaná a důležitý bude každý bod! Děkujeme soupeři, rozhodčím a skvělým divákům! Jedeme dál! #atlas.ultras

V následujícím ligovém zápase zajíždí mužský tým do Prahy. V neděli 3. prosince jej od 17 hodin hostí Florbal TJ Kobylisy.

FBK Atlas Blansko – TROOPERS 4:5 (1:2, 2:1, 1:2). Branky: Bělaška, Janík, Videman, Zukal.