Související zápas

florbalový klub
FBK Atlas BlanskoOlomouc
5:4(3:0,1:2,1:2)
st 8. 3. 2023 20:30 @ SH Kuřim, Divize, 5. kolo
77_20230309_150517.jpg

Druhé kolo play-up je realitou, Atlas otočil nepříznivý vývoj série

Středeční večer 8. března patřil florbalu. Netradičně v kuřimské sportovní hale přivítal blanenský Atlas tým FBS Olomouc. Pátý a rozhodující zápas série prvního kola play-up sledovalo na místě skvělých 284 diváků. Olomoucký tým chtěl využít svoji třetí možnost na ukončení série, ovšem blanenský Atlas byl posílen vítězným víkendem a zdárně dotáhl obrat série.

Od úvodu se hrál aktivní florbal. První střelu si připsali hosté, ovšem v zápětí dokázal rozvlnit síť hostující branky Kučera. Po faulu jednoho z olomouckých dostal Atlas možnost přesilové hry, kterou náležitě využil. Faulu Friedla potrestal přesnou ranou Borek, po nahrávce Vojtěcha Fedry. Další branku přidal blanenský tým v 15. minutě, kdy dalekonosnou střelu Žilky tečoval na místo určení Kučera a poslal blanenské do vedení 3:0. Stejné skóre platilo i na konci první části.

Druhá část začala v podobném duchu, blanenský tým dobře kombinoval, ale olomoucké FBS se postupně dokázalo dostat do tempa a začalo hrozit. Po jedné z nepřehledných situací snížil Macháček. Olomoucký tým zvyšoval tempo utkání, ovšem blanenské nedokázal příliš překvapit. Když následně dostal Atlas možnost druhé přesilové hry, tak podruhé využil. Tentokrát střelu Borka tečoval Frýdek a poslal Atlas opět na rozdíl tří branek. V závěru druhé části si vyzkoušeli přesilovou situaci také hráči Olomouce a i oni dokázali nabídnutou šanci využít a snížit.

I třetí třetina začala aktivně a oba týmy předváděly pohledný florbal. Branky se dočkali diváci až v čase 54:54, kdy domácí Atlas zahrával trestné střílení. Šance se chopil Denis Müller a nemýlil se. V závěru byli domácí opět vyloučeni a hostující tým využil i druhou nabídku, když svoji převahu znásobil odvoláním brankáře. Za dvacet vteřin bylo sníženo na rozdíl pouhého jednoho gólu. Hostující hráči, kteří již hráli na riziko, v závěru ještě jednou poznali, jaké to je sedět na trestné lavici a otupili tak své šance na srovnání. I přes početní nevýhodu se však olomoučtí dostali k nebezpečné střele v samotném závěru, která však branku minula a mohli tak propuknout mohutné oslavy blanenských.

Komentář asistenta trenéra Macha: Úžasná série, na jejímž konci se radujeme my! Určitě si ji užili jak diváci, tak hráči. Děkujeme soupeři za férovou hru a přejeme hodně štěstí do příští sezony. Teď je potřeba dobře zregenerovat a připravit se dobře na Třinec! Fanoušci zaslouží absolutorium! Jedeme dál! #atlas.ultras #Free.Ferko

Soupeřem Atlasu ve druhém kole play-up bude FBC Intevo Třinec. První zápasy jsou na programu již tento víkend, v sobotu od 18 hodin a v neděli od 15 hodin. I pro tyto zápasy nalezne blanenský tým azyl ve Sportovní hale v Kuřimi.

FBK Atlas Blansko – FBS Olomouc 5:4 (3:0, 1:2, 1:2). Branky: 2x Kučera, Borek, Frýdek, Müller.

Související odkazy