Související zápas

florbalový klub
Vysoké MýtoFBK Atlas Blansko
3:14(2:3,0:5,1:6)
so 18. 2. 2023 19:30 @ SH Domova mládeže Vysoké Mýto, Divize, 22. kolo
70_20230220_152014.jpg

Dvacátou výhru za tři body přivezl Atlas z Vysokého Mýta

V sobotu 18. února blanenský Atlas vycestoval k poslednímu utkání základní části divize D. Ve Vysokém Mýtě je hostilo domácí FTC, které se nachází v klidném středu tabulky na 7. místě. Blanenský tým se chtěl dobře naladit před začátkem playup, které je čeká již nadcházející víkend proti týmu FBS Olomouc.

Úvod utkání byl ve znamení šancí na obou stranách. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a byli to blanenští, kteří udeřili jako první. Po nahrávce Vojtěcha Fedry se prosadil Kučera. Následně však domácí dokázali skóre otočit a jít do vedení. Srovnat dokázala opět útočná dvojice Fedra – Kučera, ovšem tentokrát v opačném gardu. Skóre na stranu blanenského týmu překlopil po tečovaném nahození Polách.

Druhá třetina začala pro blanenské fantasticky, tři vteřiny po úvodním buly druhé části se prosadil Kučera. Vzápětí přidal svůj třetí gól v utkání a zvýšil na 5:2. Domácí měli možnost snížit v přesilové hře, ale více šancí měl Atlas, skóre se neměnilo. Korekci blanenského gólového účtu zařídil v polovině zápasu opět Kučera. Další možnost na snížení pro domácí tým přišla v podobně čtyřminutového trestu, ani při této početní nerovnováze branka nepadla a prakticky ihned po skončení přesilovky se prosadil opět Kučera, na kterého navázal Svoboda a blanenský tým vedl již o šest branek.

Závěrečná část začala podobně jako prostřední, rychlý gól vstřelil Vojtěch Fedra. Z následné akce třetí formace vstřelil desátý gól Atlasu Vojtěch Polách. V průběhu třetí části dostali možnost přesilové hry i blanenští, kteří sehráli několik slibných situací a ztroskotali až v zakončení. Jedenáctou branku Blanska přidal Vojtěch Fedra a ihned po něm se prosadil také Marek Hrazdíra. Domácí Vysoké Mýto dokázalo kosmeticky upravit skóre, když využilo zaváhání blanenské obrany. Poslední slovo v utkání však měla opět první formace blanenských. Nejdříve vstřelil svoji šestou branku Kučera a skóre uzavřel dvacet vteřin před koncem Vojtěch Fedra. Hra se po celou dobu utkání přelévala a oba týmy hrály útočný florbal, hostující branku však zavřel SuperTenora, který pochytal 31 střel domácího FTC.

Komentář asistenta trenéra Macha: Poslední utkání základní části se odehrálo v dobrém tempu. Výborně jsme dnes odehráli hru v oslabení a podržel nás gólman, který kasu zavřel. Produktivita byla dnes na naší straně a dobře jsme hráli i dozadu. Děkuji rozhodčím, soupeři a divákům za dnešní zápas. Celému našemu týmu chci poděkovat za to, jakým způsobem jsme se prezentovali celou základní skupinu. Děkuji! Těšíme se na playup a na souboje s Olomoucí. #atlas.ultras #Free.Ferko

Již o dalším víkendu startuje playup o postup do Národní ligy. Soupeřem blanenského Atlasu bude tým z hanácké metropole – FBS Olomouc. První dvě utkání odehraje Atlas na domácí půdě, předpokládané začátky utkání jsou v sobotu 25. února od 19:30 a v neděli 26. února od 17 hodin. Srdečně Vás zveme na tato utkání!

FTC Vysoké Mýto – FBK Atlas Blansko 3:14 (2:3, 0:5, 1:6). Branky: 6x Kučera, 4x Fedra V., 2x Polách, Hrazdíra, Svoboda.