Související zápasy

florbalový klub

Dvě výhry zajistily Atlasu rozhodující páté utkání

Uplynulý víkend byl ve znamení odvracení konce sezony pro blanenský Atlas. Po úvodním nepovedeném představení na domácím hřišti museli blanenští hráči dvakrát zvítězit v Olomouci. Ve dvou těžkých zápasech se blanenským povedlo odvrátit hrozbu vyřazení a vynutili si rozhodující pátý zápas. Olomoucký tým však ani v jednom zápase nedalo kůži zadarmo. Blanenský tým však ukázal velkou sílu a před naprosto fantastickým blanenským publikem dvakrát zvítězil.

Třetí utkání série začalo lépe pro olomoucké FBS, které již ve třetí minutě vedlo 2:0. Blanenský tým se z nepovedeného úvodu oklepal a převzal iniciativu. Především první formace blanenských zatápěla olomoucké obraně a v první dějství vstřelila tři branky. Nejdříve dal dva góly Jakub Fedra a skóre překlopil na stranu Blanska jeho bratr Vojtěch.

Domácí tým hned v úvodu druhé části opět srovnal skóre, následně byl však vyloučen a početní výhodu bleskově využil Kučera. Poměrně dlouho se po této pasáži hrálo bez branek. Tuto část zápasu ukončil svým třetím gólem Jakub Fedra. Ihned po následujícím buly byl do hlavy zasažen kapitán Janík a olomoucký tým hrál opět oslabení. V početní výhodě se tentokrát dokázal prosadit Frýdek a Atlas vedl již o tři branky. V gólově nejbohatší třetině se podruhé prosadili domácí zásluhou Friedla. Na jeho branku však po dobrém napadání blanenských reagoval čtvrtou brankou Jakub Fedra. V samotném závěru druhé části se prosadila i druhá formace blanenských, když se prosadil Borek.

I ve třetí části domácí ihned skórovali. Tenora za sebe pustil nechytatelnou střelu Jelínka a řekl si o střídání. Náhradní brankář Opletal se dostal do tempa prakticky ihned, jelikož po nástupu do branky měla Olomouc velký tlak a dvakrát dokázal Opletal míček vytáhnout z brankové čáry. Třetí část se dlouho hrála bez branek, i když šancí bylo na obou stranách dost. V posledních minutách zápasu byl nejprve vyloučen domácí hráč, následně však i dva blanenští a na hřišti nastala chvíli početní převaha 6 proti 3, z pohledu Olomouce. V této početní nevýhodě dokázal Vojtěch Fedra vstřelit branku do odkryté brány a zvýšit vedení. Již v situaci 6 na 4 domácí korigovali, ovšem následně se znovu do odkryté brány trefil Vojtěch Fedra, který uzavřel hattrick i skóre utkání.

Komentář asistenta trenéra Macha: Po nepříliš povedeném vstupu do utkání se nám podařilo rychle vyrovnat nepustit soupeře do většího náskoku. Dnes jsme se na soupeře připravili a konečně se nám dařilo využívat našich šancí. V průběhu druhé třetiny se nám podařilo jít do vedení a stále se nám dařilo soupeře držet. Ke konci už soupeři nezbylo nic jiného než hra vabank a my jsme trestali do prázdné brány. Díky všem klukům za to, jak zápas odmakali! Zítra znovu a série bude ještě dlouhá! Děkuji soupeři, rozhodčím, a hlavně našim úžasným fanouškům, kteří nás hnali za vítězstvím! Jedeme dál! #atlas.ultras #Free.Ferko

FBS Olomouc – FBK Atlas Blansko 6:10 (2:3, 2:5, 2:2). Branky: 4x Fedra J., 3x Fedra V., Borek, Frýdek, Kučera.

Do druhého utkání na olomoucké palubovce vlétl Atlas výborně. Hned v úvodním střídání zápasu se trefil Vojtěch Fedra po nahrávce Crly. Ve třetí minutě poslal dlouhým výhozem Opletal míček mezi obránce, kde si jej našel Janík a překonal domácího brankáře. V páté minutě blanenská obrana zaváhala a olomoucký tým se dotáhl. Na další branku se čekalo až do 23. minuty, kdy se opět prosadil Vojtěch Fedra. Domácí poté začali přebírat iniciativu a po vstřelení dvou branek zápas vyrovnali. Srovnaný stav však vydržel pouhých 40 vteřin, svůj třetí gól vstřelil Vojtěch Fedra. Dobré napadání první blanenské formace zapříčinilo další dvě branky, nejdříve se prosadil Kučera a následně znovu Vojtěch Fedra. Po dvou třetinách tak blanenský tým vedl o tři branky.

Třetí část čtvrtého utkání začala aktivně z olomoucké strany. Zvýšená aktivita v útoku přinesla domácím dvě rychlé branky a následnou přesilovku. V početní výhodě Olomouce se však prosadil blanenský Kučera. Vteřinu po skončení přesilové hry se však dokázali olomoučtí prosadit a opět snížit. Florbalové drama pokračovalo, když na 7:7. srovnal domácí snajpr Macháček. Vyrovnaný stav však trval tentokrát jen 37 vteřin, skóre na stranu Blanska překlopil Jakub Fedra. Nervózní konec utkání ovlivnilo vyloučení blanenských, kteří se dokázali ubránit dobré přesilovce Olomouce a následně i vytrvalému tlaku ve hře bez brankáře.

Komentář asistenta trenéra Macha: Výborný vstup do zápasu, oproti včerejšku. Dnes to byl z naší strany opět kvalitní výkon a celou dobu jsme tahali za delší konec. Jsme rádi, že jsme sérii vrátili zpět do Blanska k poslednímu rozhodujícímu utkání! Děkujeme soupeři, rozhodčím a fantastickým fanouškům, kteří nás podporovali! Díky moc! Jedeme dál a ve středu to urveme! #altas.ultras #Free.Ferko

FBS Olomouc – FBK Atlas Blansko 7:8 (1:2, 2:4, 4:2). Branky: 4x Fedra V., 2x Kučera, Fedra J., Janík.

Oba zápasy sledovalo přes 50 blanenských fanoušků přímo v olomoucké hale a hnali Atlas za srovnání série, děkujeme! Nic však není rozhodnuto, páté utkání se odehraje ve středu ve 20:30, věříme, že si na zápas najde cestu co nejvíce domácích fanoušků.