SK JihlavaFBK Atlas Blansko
5:6 po prodl.(1:1,3:2,1:2)
so 17. 9. 2022 18:00 @ SH SK Jihlava, Divize, 2. kolo

Extra bod v prodloužení zařídil Frýdek

V sobotu 17. září odehrál blanenský tým svůj druhý zápas, tentokrát v Jihlavě. Se stejným soupeřem se hráči Atlasu potkali ve 3. kole poháru Českého florbalu a dokázali jej přetlačit v poměru 8:6.

Zápas začal zostra. Domácí ve třetí minutě využili jednu z šancí a šli do vedení. Za minutu však bylo srovnáno, premiérovou trefu v dresu mužského áčka si připsal Adam Kovařík. Po zbytek úvodní části se hrál bojovný florbal. Více šancí měl hostující Atlas, bohužel se žádnou z nich nepodařilo využít a do první přestávky se šlo za stavu 1:1.

Druhá část začala podobně. Velice bojovný florbal na obou stranách hřiště, urputná obrana, skvělé bloky, přesto šli domácí opět do vedení. Blanenský tým však využil následně nabídnutou přesilovku a opět srovnal. Po závaru před brankou Blanska šli domácí opět do jednobrankového vedení. Zásluhou Vojtěcha Fedry se Atlasu však opět podařilo srovnat krok a vyrovnat na 3:3. Další gól přidal jihlavský tým v nabídnuté přesilové hře a určil tak skóre po druhé třetině.

Třetí třetinu začal blanenský tým aktivně, na soupeře vletěl a začalo přibývat šancí. Po jednom z úniků byl zahákován Janík a blanenští hráči tím pádem měli možnost čtyřminutové přesilové hry. Po minutě a půl dobývání domácí branky se prosadil Vojtěch Fedra a uzavřel tím svůj hattrick. Následně, poprvé v zápase, poslal do vedení Atlas svým gólem Kučera. Blanenský tým tak využil obě nabídnuté příležitosti. Po zbytek třetí třetiny se hrál již opatrný florbal. Domácí se dostali do většího tlaku až po odvolání brankáře. Téměř tři minuty Atlas držel Jihlavu v dostatečné vzdálenosti od brány, bohužel však 17 vteřin před koncem domácí dokázali srovnat. V závěru ještě domácí nastřelili břevno.

Prodloužení bylo v režii Blanska. Vyhrané buly Borka, následná akce Janíka s Čermákem ještě brankou neskončila. Následný tlak trojice Fedra, Frýdek, Kučera již ano. Výstavní, nechytatelnou, ranou do pravého horního rohu rozhodl o extra bodu Jan Frýdek.

Komentář trenéra Macha: Těžké a vyrovnané utkání, kdy žádný z týmu nikdy neodskočil na rozdíl více než jedné branky. Ve třetí třetině jsme byli aktivnější a více na míčku. Škoda, že jsme neudrželi těsný náskok až do konce. Prodloužení rozhodla nechytatelná střela do víka! Děkujeme rozhodčím, divákům a soupeři.

V dalším kole čeká Atlas Blansko nováček soutěže FbC Skutč. Zápas se odehraje 24. září v 17:30. Všechny fanoušky srdečně zveme!

Andone SK Jihlava – FBK Atlas Blansko 5:6pp (1:1, 3:2, 1:2, 0:1).
Branky: 3x Fedra V., Frýdek, Kovařík, Kučera.