HraniceFBK Atlas Blansko
7:8 po prodl.(2:1,3:3,2:3)
so 15. 4. 2023 17:00 @ SC NAPARIA Hranice na Moravě, Divize, 5. kolo

Hranické drama rozhodl v prodloužení Kučera, Atlas slaví postup do Národní ligy

V sobotu 15. dubna se blanenský tým, společně s početnou skupinou fanoušků, vydal na poslední zápas sezóny 2022/2023. V hranické hale se od 17:00 rozehrál rozhodující pátý zápas série baráže o Národní ligu.

Začátek utkání byl opatrný, ani jeden tým nechtěl chybovat. Jako první šel do vedení domácí tým, když tečovaná střela z půlky hřiště zapadla až za záda Opletala. Vyrovnaná hra pokračovala i nadále, srovnání zařídil nenápadnou střelou po výběhu Vojtěch Fedra. Minutu před koncem první části si však domácí vzali vedení opět na svoji stranu, když se prosadil mladík Bitter.

Druhá část začala podobně jako první, Atlas trpělivě bránil a snažil se vymyslet překvapivé akce. Šanci na změnu skóre měly oba týmy. V polovině druhé části začal Atlas střídat pouze dvě své formace a zlepšená hra blanenských nesla ovoce. Nejprve srovnal František Fedra střelou pod horní tyč, následně se prosadil jeho bratr Vojtěch a do dvoubrankového vedení poslal blanenské Kučera. Atlas tak dokázal za necelé dvě minuty otočit vývoj utkání. Blanenský tým, který hnali výteční fanoušci, se snažil přidat další branku. Domácí však zbraně nesložil a dokázali ještě do konce druhé části vývoj utkání opět otočit a do druhé pauzy šli s vedením 5:4.

Aktivní začátek třetí části byl ovlivněn vyloučeními. Nejdříve hrál Atlas krátkou přesilovku, následně se hrálo chvíli ve čtyřech a následně dostal blanenský tým možnost přesilové situace čtyř proti třem. V přesilové hře utekl blanenským domácí Kolajta a byl faulován, následné trestné střílení prováděl sám faulovaný hráč a byl úspěšný. Po skončení přesilové hry navíc blanenský tým inkasoval znovu a stav vypadal hrozivě – 7:4 pro domácí. Půl minuty po brance Hranic se prosadil Vojtěch Fedra, kterého nechala domácí obrana za sebou. Následně se trefil Kučera a Atlas měl najednou ztrátu pouze jedné branky. V 53. minutě dostal blanenský tým navíc výhodu další přesilové hry. Po množství přihrávek se míček do domácí sítě dostal, ovšem Janík při zakončení stál v brankovišti a gól uznán nebyl. Po následném timeoutu se situace opakovala a tentokrát již Janík vstřelil regulérní branku a srovnal stav utkání.

Do konce třetí části již branka nepadla a poslední zápas musel rozhodnout nastavený čas. Oba týmy k prodloužení přistoupily aktivně, šance byly na obou stranách a v čase 65:45, po nahrávce Vojtěcha Fedry, vstřelil postupový gól Lukáš Kučera. Po vstřelené brance vypukla obrovská radost všech hráčů, realizačního týmu i velkého množství blanenských fanoušků, kterých na zápas vycestovalo více než sto.

Komentář asistenta trenéra Macha: Je to tam!!! Neskutečný zápas se šťastným koncem pro nás! Cíl, který jsme si před sezonou vytyčili jsme splnili! Chci poděkovat soupeři za férovou hru a za celou sérii! Přeji jim hodně štěstí do další sezóny a aby se vrátili příští rok zpět do národní ligy. Obrovské poděkování zaslouží všichni hráči, realizační tým a všem, kteří se podílí na tomto úspěchu! Speciální poděkování patří Vojtovi, který florbalu obětuje vše a je to hlavně jeho zásluha, tam kde florbal v Blansku je!!! Děkujeme úžasným fanouškům, kteří nás neskutečně podporovali! A teď si jdeme užít postupové oslavy!!! ATLAS!!! #atlas.ultras #Free.Ferko Je to TAM!

FBC Hranice – FBK Atlas Blansko 7:8p (2:1, 3:3, 2:3; 0:1). Branky: 3x Fedra V., 3x Kučera, Fedra F., Janík.

Sobota 15. dubna 2023 se tak nesmazatelně zapsala do historie Atlasu Blansko.