BenešovFBK Atlas Blansko
3:4 po prodl.(3:0,0:0,0:3)
ne 19. 11. 2023 16:00 @ SH Bystřice, Národní liga, 11. kolo

I přes nepříznivý vývoj veze Atlas z Benešova dva body

V posledním zápase první poloviny základní části blanenský Atlas zamířil do Bystřice u Benešova. Domácí SK Florbal Benešov si v prozatímní tabulce připsal šest bodů a krčí se na samém spodu tabulky. Nejproduktivnějším hráčem domácích je Martin Šimek, který si připsal v deseti zápasech hned čtrnáct bodů za 12 branek a 2 asistence. V bráně domácího týmu je vyrovnané duo Hnátek – Zídek.

Úvodu utkání začal Atlas aktivně, ovšem poměrně rychle inkasoval z hole Fortelného. Za tři minuty domácí tým vstřelil další gól, když se prosadil Poláček. Následovala klidnější část první třetiny, kdy se hra více zklidnila a zpřesnila. Na konci první části však blanenský tým zbytečně dvakrát fauloval a musel se bránit ve třech hráčích. Po necelé minutě Atlas inkasoval třetí branku. Následné buly se však povedlo Kučerovi, který se šikovně propletl mezi domácími hráči a byl faulován. Následovalo trestné střílení, které sám Kučera provedl, ovšem úspěšný nebyl. Zbytek oslabení již blanenští ustáli bez obdržené branky a do šatny šli s tříbrankovým mankem.

Druhá část začala aktivně, blanenští se dostali do několika dobrých příležitostí, ovšem domácí brankář byl vždy pozorný. Ve dvaatřicáté minutě blanenský tým opět zahrál nedovoleně a byl vyloučen. V oslabení domácí dvakrát fantasticky vychytal Tenora a povzbudil tak výkon svého týmu. I Atlas dostal možnost přesilové hry, několik dobře sehraných akcí však brankou neskončilo a skóre se ve druhé části nezměnilo.

Blanenský tým vstoupil do třetí části výborně. Zlepšený výkon začal nést ovoce, když další přesilovku využil Atlas za pouhých 5 vteřin brankou Videmana. Vzestupnou tendenci blanenského výkonu podpořila premiérová trefa Koštuříka v dresu Atlasu a srovnat dokázal kapitán Janík po hrubici domácího kapitána, kterého znervózněl tlak Borka. Atlas dále soupeře tlačil a snažil se skóre otočit, ovšem dobře organizovaná hra benešovského týmu příliš okének nepřinesla a když už ano, proti byl Hnátek. Při závěrečném tlaku byl faulován Janík v zakončení a Atlas dostal možnost další přesilové hry. Bohužel dvě sehrané akce nevyšly a zápas muselo rozhodnout prodloužení.

V pokračující přesilovce si blanenští nejdříve vypracovali dvě další střelecké možnosti, ovšem vše rozhodl přesnou trefou Kučera a Atlas si tak po nepříznivém průběhu utkání vybojoval bod navíc. Velké poděkování patří pěti fanouškům, kteří cestovali do Bystřice společně s týmem a po celou dobu jej povzbuzovali, klobouk dolů a děkujeme!

Komentář trenéra Macha: Po dnešním bezkrevném a zatím naším nejhorším výkonem v prvních dvou třetinách jsme si body snad ani nezasloužili! Třetí třetina trochu vylepšila celkový dojem ze zápasu, nicméně takto hrát v dalších zápasech rozhodně nesmíme! Nakonec si vezeme 2 body, ale z předvedené hry dnes radost nemám. Berme to jako zdvižený prst a v dalším zápase opět předvést bojovný a týmový výkon! Děkujeme soupeři, rozhodčím a našim věrným fanouškům, kteří jsou prostě nejlepší! Jedeme dál! #atlasultras

V prvním utkání druhé poloviny základní části přivítá Atlas v sobotu 25. listopadu Troopers. Utkání začíná v 19:30. Srdečně zveme všechny fanoušky!

SK Florbal Benešov – FBK Atlas Blansko 3:4pp (3:0, 0:0, 0:3; 0:1). Branky: Janík, Koštuřík, Kučera, Videman.