Související zápasy

florbalový klub
90_20230821_134916.jpg

I přes úvodní klopýtnutí Atlas ovládl skupinu prvního kola poháru

Nová florbalová sezóna začala jako tradičně již v průběhu srpna pohárovou soutěží. Na úvod začínají zápasy vrcholové části, kde se utkávají týmy z vyšších soutěží. Blanenský Atlas vstoupil do poháru předposlední srpnový víkend, kdy jej ve Valticích čekaly regionální celky – TJ Sokol Břeclav, Sokol Ivanovice na Hané, F.A.T.R. Dubňany a K1 Florbal Židenice.

V sobotu se improvizovaná sestava plná juniorských tváří utkala nejdříve s domácí Břeclaví. Blanenský tým se brzy ujal vedení po trefě Žilky, následně však houževnatý soupeř zatápěl blanenským a v průběhu druhé části dokázal dvakrát srovnat krok. Ve třetí části dokonce Břeclav dokázala jít do vedení 4:2, na které již Atlas nedokázal reagovat a pouze se posunulo skóre na obou stranách na konečných 5:3 pro domácí Sokol. Druhý sobotní zápas již blanenští hráči nepustili. Vyrovnaná partie v první části se zlomila v části druhé, kdy blanenští dokázali odskočit až na tříbrankový náskok a dovedli zápas do vítězného konce.

Nedělní dopolední zápas v mírně pozměněné sestavě blanenským vyšel. Dubňany se snažily hrát vyrovnanou partii, ovšem Atlas nemilosrdně trestal jejich chybné rozehrávky a v první části vedl již o tři branky. Blanenský tým mírně polevil a soupeř toho značně využil, když dokázal během pěti minut vyrovnat stav utkání na 4:4. Vedení na blanenskou stranu překlopila produktivní formace Janík-Polách-Ducar a do druhé přestávky šel Atlas s vedením 7:4. V úvodu třetí části blanenští hráči dokázali zvýšit až na 11:4 a v pohodě si dokráčeli pro druhé vítězství.

Poslední zápas skupinové části obstaral duel s Židenicemi. Mladý tým, který doposud nepoznal porážku chtěl potrápit i blanenské. Těm bylo jasné, že pokud zvládnou zápas dovést do vítězného konce, celou skupinu vyhrají. Byl to tým Židenic, který dokázal rychle odskočit na dvoubrankový rozdíl a dostal blanenské pod tlak. Atlas však v rozmezí jediné minuty zápas srovnal a ve druhé části i překlopil dalšími dvěma góly na svoji stranu. Když se stav posunul již na 5:2 pro blanenské, zdálo se být rozhodnuto. Dobře pracující brněnský tým však dokázal zápas zdramatizovat a snížil na rozdíl jediné branky, v závěru uzavřel své nedělní galapředstavení Ducar (pozn. aut.: neděle 7+6) a blanenští se mohli radovat z prvního místa ve skupině.

FBK Atlas Blansko – TJ Sokol Břeclav 3:5, branky: 2x Žilka, Crla.

FBK Atlas Blansko – Sokol Ivanovice na Hané 5:3, branky: 2x Polách, Ducar, Švarc, Žilka.

FBK Atlas Blansko – F.A.T.R. Dubňany 11:6, branky: 4x Ducar, 4x Janík, Moučka, Švarc, Žilka.

FBK Atlas Blansko – TJ Sokol Břeclav 6:4, branky: 3x Ducar, Janík, Polách, vlastní.

Druhé kolo poháru Českého florbalu odehraje blanenský Atlas na půdě SK JeMoBu. Tým Jehnice-Moravské Budějovice hraje regionální ligu kraje Vysočina.