Související zápasy

florbalový klub
114_20231113_163059.jpg

Junioři neztratili ani bod, starší žáci ve Svitávce neuspěli

Druhý listopadový víkend se z mládežnických mužstev představili elévci, starší žáci a junioři. Starší žáci hráli svá utkání v sobotu ve Svitávce, junioři cestovali v neděli do Křenovic a elévové se utkali se svými soupeři v neděli na Lesné v Brně.

Starší žáci chtěli ve Svitávce navázat na dobré zápasy z minulého turnaje a odvést do Blanska nějaké body. V úvodním zápase proti Hornets Brno ZŠ Horní se jim to z počátku dařilo, po úvodní přestřelce vzali blanenští otěže zápasu pevně do svých rukou a v první části dokázali soupeři vstřelit pět branek, přičemž inkasovali pouze dvakrát. Mírné polevené mělo za následek snížení brněnského týmu na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině se již Atlas do zápasu nedostal a soupeř naopak svojí aktivitou zápas překlopil na svoji stranu.

Ve druhém utkání čekali hráče Atlasu Boskovice. V okresním derby se začalo opatrně a do vedení šel v sedmé minutě Atlas. Soupeř ovšem následně převzal iniciativu a v zápase dominoval. V polovině zápasu se ještě blanenský tým držel na dostřel, poté však boskovičtí výrazně zvýšili své vedení a zaslouženě vyhráli.

Hornets Brno ZŠ Horní – FBK Atlas Blansko 7:5 (2:5, 2:0, 3:0) Branky: Dosedla, Kala O., Müller, Pacas, Šejnoha.

FBK Atlas Blansko – FBO Orel Boskovice 3:13 (1:2, 1:7, 1:4) Branky: Baráth, Bárta, Kala M.

Komentář trenéra Crly: Upřímně nevím. První zápas vést 5:2 a prohrát 5:7, to je obrovská chyba, tomuto se pro příště musíme vyvarovat. Druhý zápas je pro mě velké zklamání, čekal jsem od týmu větší motivaci a my do zápasu už šli s tím, že to odchodíme. Na tomto budeme muset hodně zapracovat jinak budeme opět patřit k těm horším týmům.

Juniory čekaly zápasy, ve kterých byli papírovými favority. Do branky se po zranění vrátil Černošek, ovšem jinak byl tým poznamenán několika absencemi. Úvodní utkání s K1 Florbal Židenice se nesl v klidném a opatrném duchu. První skóroval soupeř, ovšem ihned dokázali blanenští skóre srovnat. Ve druhé části byl blanenský tým aktivnější a projevilo se to i ve skóre, kdy dokázal třemi góly odskočit na pohodlný náskok. V závěrečné části jen korigoval židenický celek, ovšem na větší zdramatizování utkání nedošlo.

Skóre zápasu s Aligators U19 otevřel rychlou brankou Holík. Následně však soupeř dokázal vývoj utkání otočit a blanenskému týmu se podařilo srovnat skóre až na konci první části. O poznání opatrnější florbal se hrál v části druhé, kdy se v první polovině hrálo do plných obran. Do vedení šli opět hráči Aligators. Za blanenské srovnal proměněným trestním střílením Ondřej Navrátil a následně se prosadil Kobylka. Nervózní třetí část již skončila bez branek, i když příležitostí měly oba týmy mnoho.

FBK Atlas Blansko – K1 Florbal Židenice 4:2 (1:1, 3:0, 0:1) Branky: Navrátil O., Opletal, Polách, Švarc.

Aligators U19 – FBK Atlas Blansko 3:4 (2:2, 1:2, 0:0) Branky: Holík, Kobylka, Navrátil O., Polách.

Komentář trenéra Müllera: První zápas to moc florbal nebyl, dost nás trápilo tempo, ale dovedli jsme to do vítězného konce. Druhé utkání již bylo vyrovnané, v solidním tempu a po celou dobu vyrovnané. Zápas rozhodla důslednost v bránění a možná i trošku více štěstí na naší straně. Musím kluky pochválit a dobře odmakaný turnaj i přes oškubanou soupisku.

V dalším turnaji se junioři představí 26. listopadu v Tuřanech, kde vyzvou Florbal Vsetín a FBC Gepardi Brno. Starší žáci o den dříve na stejném místě vyzvu GulliversB a FBC Gepardi Brno yellow.