Související zápasy

florbalový klub
59_20230123_154009.jpeg

Junioři si doma připsali výhru, B tým mužů živí šance na postup

Po přeřazení juniorů do druhého výkonnostního koše se představí dvakrát na domácí půdě. Na turnaji v sobotu 21. ledna jim soupeři byly týmy Aligators U18 a Panthers Otrokovice.

Zápas proti Aligators byl od začátku v režii blanenských, bohužel je však trápila koncovka a první polovinu zápasu se nedokázali prosadit. Zlom přišel až ve 24. minutě, kdy se prosadil Polách. Tvrdý a vyhrocený zápas pokračoval ve stejném duchu a blanenští se jen těžko prosazovali, i když míček většinu času kontrolovali. Ve třetí části dokázal Atlas odskočit po trefách Vojtěcha Navrátila a druhém zásahu Polácha na rozdíl tří branek. V závěru přišel o čisté konto Opletal po nenápadné střele jednoho z hostujících hráčů.

FBK Atlas Blansko – Aligators U18 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) Branky: 2x Polách, Navrátil V.

Druhý zápas přinesl odlišný průběh. Oba týmy byly odhodlány zápas vyhrát a od začátku se hrál pohledný florbal s šancemi na obou stranách. Poměrně překvapivě skončila první část bez branek, nepřekvapivě na tom měli zásluhu výborní brankáři. Ve druhé části se naopak s brankami roztrhl pytel a Otrokovice, i přes to, že měly míček méně na svých holích, dokázaly chladnokrevně trestat většinu svých šancí. Ve třetí části se hráči Panthers dostali do dvoubrankového náskoku a zápas hlídali. V závěru blanenským nevyšla ani sázka na hru bez brankáře a bohužel hostům z Otrokovic podlehli.

Panthers Otrokovice – FBK Atlas Blansko 7:5 (0:0, 4:4, 3:1) Branky: 2x Jeřábek, Langr, Müller, Polách.


Příští turnaj odehraje tým juniorů 4. února na domácím hřišti. Soupeři jim budou týmy Sokol Brno I EMKOCase GulliversB a Troopers. Srdečně zveme všechny fanoušky blanenského florbalu!

Ve stejný čas jako junioři se představil blanenský rezervní tým v Adamově. Na dalším turnaji Jihomoravského přeboru se utkal s týmy TJ Sokol Letovice B a Bulldogs Brno B. V zápase proti letovické rezervě se začalo opatrně a blanenští se pomalu rozjížděli, když své první branky vstřelili až na konci první části. Ve zbývajících dvou částech utkání si Blansko i přes nedisciplinovanost zápas hlídalo a dokázalo zvítězit.

Druhé utkání proti Bulldogs Brno B nabídlo pěknou podívanou, která by se rozhodně neztratila ani ve vyšších soutěžích. Atlas v první části sice tahal za kratší konec, ovšem hned po první přestávce dokázal stav utkání vyrovnat. Následně Buldoci opět odskočili na rozdíl dvou branek, ovšem blanenský tým prokázal velkou sílu a zápas ještě ve druhé části otočil. Ve zbytku utkání již branka nepadla, i když příležitostí bylo na obou stranách mnoho.

FBK Atlas Blansko – TJ Sokol Letovice B 4:1 Branky: Blažek, Crla, Kolmačka, Syrový.

FBK Atlas Blansko – Bulldogs Brno B 5:4 Branky: Bládek, Foret, Kroutil, Moučka, Syrový.