Související zápasy

Junioři stoprocentní, v Tuřanech dvakrát přesvědčivě vyhráli

Po domácích prohrách se blanenští junioři představili v brněnských Tuřanech, kde je čekaly týmy FbC Panthers Pohořelice a FBC Dragons. Junioři zahájili turnaj utkáním proti Pohořelicím. Soupeř, se kterým se v předminulé sezóně utkávali o soutěž níže, ještě nepoznal chuť vítězství.

Úvod zápasu naznačil, že jej nepoznají ani proti Blansku. Od úvodu měl Atlas zápas ve svých rukou, v sedmé minutě svoji převahu také proměnil ve vedoucí branky, a i když v závěru třetiny Pohořelice snížili, Ondřej Navrátil poslal blanenské opět do dvoubrankového vedení. Stejný hráč otevřel také gólový účet druhé části, ve které se trefil ještě Kovařík a znovu Navrátil. V poslední části padlo nejvíce branek, konkrétně sedm, ovšem i přes tři inkasované góly si blanenští dokráčeli pro přesvědčivé vítězství.

Druhé utkání proti kyjovským Dragons mělo být rozdílné, ovšem příliš se nelišilo. Blanenský tým převzal od začátku iniciativu a již ve třetí minutě vedl o dvě branky, když se trefil Holík a Polách. Další branku si v polovině třetiny připsal Jeřábek. Do druhé části Kyjov vlétl a snížil, ovšem poté se blanenský tým opět dvakrát rychle prosadil a hlídal si pohodlný náskok. Ve třetí části sice Dragons znovu dokázali snížit, ale blanenští tradičně dvěma rychlými góly pojistili své vedení a dokráčeli si pro zasloužené body.

FBK Atlas Blansko – FbC Panthers Pohořelice 10:4 (3:1, 3:0, 4:3), branky: 4x Navrátil O., 2x Jeřábek, 2x Kovařík, Holík, Polách.

FBC Dragons – FBK Atlas Blansko 3:9 (0:3, 2:3, 1:3), branky: 3x Jeřábek, 2x Polách, Holík, Kobylka, Müller, Navrátil O.

Komentář trenéra Müllera: Obě utkání jsme tentokrát odehráli s přehledem. Jediné, co bych vytknul byla přílišná střelba soupeře, s tím si však naši brankáři poradili. Další chybou je občasné přizpůsobení hry soupeři, to se nemůže stávat, vypadneme z tempa a těžko se do něj dostává. Každopádně všechny chválím za vyšší nasazení a pohledný florbal, který přinesl i pěkné výsledky.

Další turnaj odehrají junioři 28. října v Otrokovicích. V těžkých utkáních jej čekají týmy TJ Znojmo LAUFEN CZ a ŠSK ZŠ Očovská Hodonín.