FBK Atlas BlanskoKrálův Dvůr
8:9(4:1,2:4,2:4)
so 16. 12. 2023 16:00 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 15. kolo

Králův Dvůr loupil v Blansku, Atlas končí úspěšný rok porážkou

V posledním hracím kole roku 2023 do Blanska přijel Králův Dvůr. Soupeř, který se nachází na samém spodku tabulky přijel na jih Moravy v okleštěné sestavě. V úvodním zápase v Králově Dvoře zvítězil o jedinou branku Atlas. Hosty táhne především bodově produktivní Šíma, který patří k nejproduktivnějším hráčům Národní ligy. Do sestavy domácího týmu se po zranění vrátil Vojtěch Fedra.

Atlas na soupeře v úvodu vletěl. Ve druhé minutě po vypíchnutí Janíka zakončil Bělaška, o půlminuty později se prosadil Kučera, kterému nahrál navrátilec do sestavy Vojtěch Fedra. V osmé minutě hosté sice snížili, reakcí však byla branka Zukala, který si několikrát vyměnil míček s Kučerou. V závěru se prosadil v přesilové hře Vojtěch Fedra a Atlas šel do přestávky s pohodlným tříbrankovým vedením.

Druhá část začala nešťastným vyloučením blanenských, z následné přesilové hry hosté snížili. V polovině zápasu se náskok ztenčil na jedinou branku a v minutě pětatřicáté bylo srovnáno. Velmi špatný výkon vyústil ve vedoucí branku Králova Dvora. Rychlou reakcí byl Kučerův gól, který opět skóre srovnal, následně se půlminuty před koncem druhé části prosadil Indruch a Atlas opět vedl.

Aktivní třetí část otevřel svou druhou brankou Vojtěch Fedra a blanenský tým měl opět dvoubrankové vedení. Ani to však domácím hráčům nevydrželo příliš dlouho a v jednapadesáté minutě bylo opět srovnáno. Gólem, který uzavřel hattrick, se prosadil znovu Fedra a vše nasvědčovalo tomu, že tentokrát si Atlas výhru vzít nenechá. Opak byl pravdou, v přesilové hře dokázali hosté opět srovnat a následně bleskově opařit celou halu, když se trefil Urbánek. Závěrečný tlak, ani hra bez brankáře již branku nepřinesla.

Komentář trenéra Macha: Dnešní utkání jsme si prohráli jen a jen sami. Místo toho, abychom dobře rozehrané utkání v pohodě dotáhli do konce, jsme zbytečně svými chybami soupeře zbytečně dostali do hry. Výpadek ve druhé třetině se nám podařilo otočit opět ve svůj prospěch. Ve třetí třetině jsme se opět dostali do vedení, ale soupeř opět potrestal naše chyby a trestal nás. Pro nás ztráta, kterou musíme odčinit v dalším zápase. Děkuji soupeři, rozhodčím a skvělým divákům a přeji všem klidné a pohodové vánoční svátky a do nového roku jen to nej! Jedeme dál! #atlas.ultras

V následujícím ligovém zápase zajíždí mužský tým do Písku. Zápas se odehraje 6. ledna od 20 hodin.

FBK Atlas Blansko – T.B.C. Králův Dvůr 8:9 (4:1, 2:4, 2:4). Branky: 3x Fedra V., 2x Kučera, Bělaška, Indruch, Zukal.