FBK Atlas BlanskoSlavia Plzeň
6:4(1:2,2:1,3:1)
so 30. 9. 2023 18:30 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 4. kolo

Krásná podívaná v Blansku, Atlas obral plzeňskou Slavii o body

Čtvrté kolo Národní ligy znamenalo další těžší zkoušku pro blanenský Atlas. Do Blanska totiž přicestoval loňský vítěz základní části FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Hosté se po dlouhém boji nakonec neprobojovali o soutěž výš, když nejdříve ve finále play-off podlehli v rozhodujícím pátém zápase Čelákovicím a v následné baráži padli s pražským týmem Start98. V úvodních třech kolech navíc neztratila Plzeň ani bod, když porazila Benešov a také oba přemožitele Blanska – Náchod a Troopers.

Od úvodu se hrálo utkání ve vysokém tempu. Oba týmy byly hnány svými fanoušky a v hale panovala bouřlivá atmosféra. Úvodní šance obou týmu pochytali pozorní brankáři, byli to však domácí, kteří se zásluhou Videmana dostali do vedení. Plzeň se svou odpovědí nečekala dlouho a za necelou půlminutu bylo srovnáno. Když navíc po chybě domácích při přebírání hráčů Plzeň zvýšila, Blansko muselo v zápase dotahovat.

Druhou část začali lépe hráči domácího týmu, svojí aktivitou si vynutili faul jednoho z plzeňských hráčů a tím pádem přesilovou hru. Po několika slibných kombinacích se do míčku opřel Zukal a propálil vše, co mu stálo v cestě. V dalším střídání využil Suchomel nádhernou nabídku Jakuba Fedry a Atlas v zápase znovu vedl. Atraktivní duel ve vysokém tempu měl vše, včetně několika tvrdších zákroků. Po jednom takovém si šel blanenský Svoboda odpočinout na trestnou lavici. Bohužel pro blanenské na ní nevydržel celé dvě minuty a hosté zásluhou Huleše srovnali skóre. Tvrdé utkání pokračovalo i nadále, o čemž svědčí fakt, že fanoušci byli svědky dalších čtyř vyloučení do konce druhé části.

Nerozhodný stav trval téměř dvacet minut, když opět blanenský tým vybojoval přesilovku. Byl to opět Zukal, který svojí dělovkou rozvlnil síť za hostujícím brankářem a poslal Atlas znovu do vedení. Rychlou pojistku přidal blanenský tým z hole Videmana. Krušné chvíle však pro domácí nastaly v čtyřiapadesáté minutě, když rozhodčí nejdříve vyloučili Indrucha za bránění ve hře a následně Videmana za sekání. Plzeňský tým dokázal přesilovou hru využít a snížil na rozdíl jediné branky. Několik šancí si vytvořili hosté také při hře bez brankáře, hodně střel však zblokovali bránící hráči a když už nějaké prošla, byl připraven pozorný Tenora. V závěru pojistil svým třetím gólem v utkání blanenskou výhru Videman, kterému nahrál Kučera a zapsal svoji pátou asistenci v utkání. Po celou dobu zápasu panovala v hale skvělá atmosféra, o kterou se postaraly fanouškovské tábory obou týmů, děkujeme!

Komentář trenéra Macha: Dnes proti nám stál kvalitní a dobře organizovaný soupeř. Zápas se odehrál v rychlém tempu a oba gólmani měli dobré zákroky, kterými své týmy drželi. Nám se podařilo v průběhu zápasu udržet soupeře na uzdě a sami jsme šli ve třetí třetině do dvoubrankového náskoku, který jsme i přes oslabení 5:3 udrželi a zápas dovedli do vítězného konce! Chtěl bych poděkovat celému týmu za odmakaný zápas! Velké poděkování patří úžasným fanouškům, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru. Jedeme dál! #atlas.ultras

V následujícím ligovém zápase zajíždí mužský tým do Králova Dvora. Zápase se odehraje v neděli od 17 hodin. Ještě před nedělním soubojem však blanenští vyzvou ve 4. kole poháru Českého florbalu na domácím hřišti brněnský Hattrick. Začátek utkání je naplánován na čtvrtek 5. října v 19:30.

FBK Atlas Blansko – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 6:4 (1:2, 2:1, 3:1). Branky: 3x Videman, 2x Zukal, Suchomel.