Související zápas

FBK Atlas BlanskoJaroměř
4:3 po prodl.(1:2,1:1,1:0)
so 28. 10. 2023 19:30 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 8. kolo

Kučera rozhodl prodloužení vteřinu před koncem, Atlas podruhé za sebou bere doma dva body

V osmém kole Národní ligy se přesně po roce do Blanska vrátil soupeř z Jaroměře. V loňském utkání se jednalo o pohárový souboj, který jaroměřský tým zvládl lépe a splnil roli favorita. V letošní sezóně se již oba soupeři utkají v zápase ligovém a favoritem byl spíše domácí tým. Hosté se před zápasem nachází na devátém místě tabulky se čtyřbodovou ztrátou na Atlas. Nejproduktivnějším hráčem Jaroměře je Jiří Hofman (7+2).

Úvod utkání patřil blanenským, kteří svého soupeře začali nepříjemně napadat. Z aktivní hry Blanska pramenilo mnoho šancí a také faulů. Při jednom z úniků fauloval hostující hráč domácího Kučeru, který již běžel sám na branku, a rozhodčí musel nařídit trestné střílení. K exekuci se postavil Zukal, ovšem jeho freestylové zakončení ani zdaleka nevyšlo dle představ. Zukal své zaváhání však za dvě minuty napravil a otevřel skóre utkání. Konec první části blanenským vůbec nevyšel. Nejdříve po nedůrazu před bránou srovnal Krigovský, následně se prosadil také Urban a hosté překlopili skóre utkání na svoji stranu.

Druhá třetina začala opět aktivní hrou Blanska, kterou však přerušil domácí kapitán, když byl vyloučen za sekání. Následnou přesilovou hru hosté využili a odskočili na rozdíl dvou branek. Blanenský tým ještě zvýšil tempo, ovšem Sokoli dobře bránili a pomohl jim několikrát také pozorný brankář. V polovině utkání snížil Videman po nahrávce Mazáče. Několik slibných šancí si vypracovali všechny formace, bohužel však žádná z nich již neskončila za zády hostujícího gólmana.

Poslední část základní hrací doby začala stejně jako ty předchozí, aktivní hra blanenských a velký tlak na hostující branku, kde však stál výborný Völgyi. V osmé minutě třetí části srovnal skóre Kučera, který trefil míček krásně ze vzduchu. Po srovnání skóre se oba týmy vybičovali k fantastickému tempu a zápas, který mnoho branek nepřinesl, bavil všechny příznivce v hale.

V prodloužení mělo více ze hry Blansko, které dokonce mohlo dvakrát zápas ukončit. Největší možnost však měli hosté. Při jednom z úniků byl faulován jaroměřský hráč a Tenora musel čelit v poslední minutě prodloužení trestnému střílení. Souboj nervů vyhrál blanenský gólman a již poněkolikáté podržel svůj tým. Když už se vše schylovalo k samostatným nájezdům, Kučera vteřinu před koncem rozvlnil síť za hostujícím brankářem a vystřelil bod navíc.

Komentář trenéra Macha: Dnešní utkání bylo hodně o osobních soubojích a fyzicky náročné. V první třetině jsme nezačali špatně, ale postupně jsme vypadli ze hry a soupeř nás na konci třetiny trestal. Do druhé třetiny jsme naši hru zlepšili a nepouštěli soupeře tolik do šancí, zejména v předbrankovém prostoru. Třetí třetina přinesla bojovný florbal, plný soubojů. V základné hrací době se nerozhodlo, ale druhý bod navíc jsme dnes na poslední chvíli urvali. My. Děkujeme rozhodčím, soupeři a opět našim skvělým fanouškům, kteří už si vydobyli pověst v celé lize! Jedeme dál! #Atlas.ultras

V následujícím ligovém zápase zajíždí mužský tým na půdu lídra soutěže Panthers Praha. Zápase se hraje v sobotu 4. listopadu od 15 hodin.

FBK Atlas Blansko – TJ Sokol Jaroměř 4:3p (1:2, 1:1, 1:0; 1:0). Branky: 2x Kučera, Videman, Zukal.