OrliceFBK Atlas Blansko
3:9(0:2,2:3,1:4)
so 28. 1. 2023 18:00 @ SH ZŠ Rokytnice v O. h., Divize, 19. kolo

Kučera zaznamenal bod číslo 100, Blansko veze další výhru

V sobotu 28. ledna zajíždělo družstvo mužů do Rokytnice v Orlických horách, kde je čekal FBC Letohrad Orel Orlice. Domácí jsou po osmnácti kolech v nižších patrech tabulky a patří jim průběžné 9. místo. Domácí Letohrad nastřílel v prozatímních osmnácti zápasech téměř o polovinu branek méně než Atlas. Blanenský tým byl navíc odhodlán napravit domácí zaváhání z minulého týdne.

Úvod zápasu byl ospalý, oba týmy se do utkání nemohly dostat. Ne příliš závratné tempo ze začátku určoval blanenský tým, ovšem domácí se po několika minutých osmělili a dokázali několikrát potrápit blanenskou obranu. Úvodní branku utkání vstřelil po standardní situaci Vojtěch Fedra. V dalším střídání první formace se opět naskytla možnost standardní situace, tentokrát ji využil Kučera. Ospalá úvodní třetina tak přinesla pouze dvě branky.

Ve druhé části začalo Blansko hrát aktivněji, ovšem s domácí obranou si nevědělo příliš rady a když už se blanenský tým dostal do přečíslení, bránu minul. Domácí potrestali mírnou nekoncentrovanost Atlasu a snížili. Následně se však prosadil, po nahrávce Müllera, Vojtěch Polách a Blansko vedlo opět o dvě branky. Domácí se však nevzdali a rychle snížili, aby na gólově nejbohatší pasáž navázal svým příspěvkem i Kunstmüller, který zvýšil náskok blanenských na dvě branky. V závěru druhé části se dokázal prosadit František Fedra.

Závěrečná část hry byla pod taktovkou blanenských hráčů. Zlepšený výkon ve všech herních činnostech zajistil lehkost a pohodové tempo, kterému domácí již nestačili. Gólově dokázal za blanenské vyjádřit převahu nejdříve Kučera svou druhou brankou v zápase, na kterého navázal Vojtěch Fedra. Stejná situace se v průběhu třetí části opakovala znovu, kdy oba jmenovaní dokázali uzavřít hattrick.

Komentář asistenta trenéra Macha: Tempo na začátku zápasu bylo asi ovlivněno menším osvětlením v hale, a tak hra byla hodně ospalá. S přibývajícím průběhem hry se to lehce zlepšilo a dostávali jsme se více do zápasu. Ve třetí třetině jsme trochu pozměnili sestavu a zvýšili aktivitu, což přineslo další góly a v poklidu jsme dovedli zápas do vítězného konce. Jedním z mála plusů z dnešního zápasu je zápas bez vyloučených, což se moc už nevidí. Určitě k tomu přispěli i rozhodčí, kteří vedli zápas svým pojetím a taky soupeř svoji férovou hrou. Nám dnes zachoval výborně golman a byli jsme produktivnější v zakončení. Děkujeme rozhodčím, divákům a jedeme dál! #atlas.ultras

Dalším soupeřem Atlasu bude v sobotu 4. února Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Zápas se odehraje od 19 hodin ve Světlé.

FBC Letohrad Orel Orlice – FBK Atlas Blansko 3:9 (0:2, 2:3, 1:4). Branky: 3x Fedra V., 3x Kučera, Fedra F., Kunstmüller, Polách.